امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷

شماره های تماس با ما

(10خط)     33333145 - 013آموزش رفع بد سکتور هارد دیسک


با آموزش رفع بد سکتور از مجموعه آموزش های تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر از مجتمع پل گیلان در خدمت شما هستیم.

صفحات هارد دیسک از اجزایی با نام سکتور تشکیل شده اند. در واقع داده ها روی سکتور ذخیره می شوند. بنابراین اگر سکتوری به دلایل نرم افزاری و سخت افزاری مخدوش شود نه اطلاعاتی روی آن ذخیره و نه اطلاعاتی از آن خوانده خواهد شد. برای ترمیم یا پوشش بدسکتور از نرم افزاری با نام HDD Regenerator استفاده می شود که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

 

آموزش رفع بد سکتور هارد دیسک

 

در صفحه نخست سه روش به شما پیشنهاد خواهد داده شد. با انتخاب گزینه اول در فضای ویندوز قادر به اجرای برنامه و رفع بدسکتور ها خواهید بود. هر چند به یاد داشته باشید این روش کاربردی ترین گزینه نیست.
با انتخاب گزینه دوم، نرم افزار از شما درخواست CD یا DVD خام خواهد کرد تا بتواند در آن اطلاعاتی را به منظور ساخت ابزار رفع بدسکتور با قابلیت اجرا شدن در فضای Boot بسازد. گزینه سوم نیز همین روال را در قبال فلش خواهد داشت.

 

آموزش رفع بد سکتور هارد دیسک

اگر پس از انتخاب گزینه نخست با چنین اخطاری مواجه شدید نگران نباشید. در این اخطار به شما گفته می شود سیستم شما دارای هاردی با اتصال ساتا است. رابط نرم افزاری چنین اتصالی AHCI نام دارد. برای بازدهی بهتر در عملیات رفع بد سکتور بهتر است در تنظیمات بایوس گزینه AHCI را به IDE Mode تغییر دهید.

 

آموزش رفع بد سکتور هارد دیسک

در این صفحه HDD مورد نظر خود را انتخاب و روی گزینه Start Process کلیک کنید. در تصویر هارد دیسکی با حجم ۴۶۵ گیگابایت که توسط وسترن دیجیتال تولید شده است را ملاحظه می کنید. پس از انتخاب هارد مورد نظر صفحه ای سیاه رنگ باز خواهد شد. در این پنجره، که به صفحه سیستم عامل DOS و یا برنامه Command Prompt شباهت دارد، دستورات با شماره مشخص شده اند. با لمس عدد ۱ روی صفحه کلید گزینه یک انتخاب خواهد شد. این گزینه هارد دیسک را اسکن و در صورت یافتن بدسکتور آن را برطرف خواهد کرد.

 

آموزش رفع بد سکتور هارد دیسک

آموزش رفع بد سکتور هارد دیسک

در این قسمت از شما پرسش خواهد شدعملیات رفع بدسکتور از کدام سکتور آغاز شود. به دلیل زمان بر بودن این عملیات ممکن است لازم بدانید آن را متوقف و ادامه آن را به زمانی دیگر موکول کنید. اما اگر نخستین بار است که در حال رفع و ترمیم بدسکتور هستید از سکتور صفر عملیات را آغاز کنید. اما در مورد اول می توانید شماره سکتور را یادداشت کنید و در این قسمت عملیات را ادامه دهید.

 

آموزش رفع بد سکتور هارد دیسک

در این تصویر عملیات رفع بدسکتور آغاز شده است. در مواردی که هارد شدیدا دچار بدسکتور شده باشد عملیات ممکن است دو الی سه روز به طول بینجامد. حروف B نشان دهنده بدسکتور های یافت شده و R نشانگر بدسکتور های برطرف شده است. در حین انجام این عملیات با زدن کلید ESC قادر به توقف آن خواهید بود.

تعداد مشاهده مطلب : 604 بار

لینک کوتاه مطلب : https://poulgilan.com/?p=17223


نام و نام خانوادگی ( الزامی)

ایمیل (الزامی)

وبسایت / وبلاگ (اختیاری)