امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷

شماره های تماس با ما

(10خط)     33333145 - 013آموزش کلیر سیموس ( CLRcmos ) در لپ تاپ و کامپیوتر


با یکی مقاله های آموزش تعمیرات لپ تاپ از مجتمع پل گیلان در خدمت شما هستیم. یکی از پر کاربرد ترین ترفند های تعمیراتی کلیر سیموس نام دارد که در این مقاله قصد داریم روش اجرای این ترفند در تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر بپردازیم.

Cmos حافظه ای است که بخشی از تنظیمات سطح پایین مانندساعت، تاریخ و تنظیمات سخت افزار بر روی آن ذخیره می شوند. با هدف بازگردانی تنظیمات بایوس به حالت کارخانه، از بین بردن رمز تنظیمات بایوس، هنگ لوگو ( گیر کردن روی لوگوی مادربرد یا لپ تاپ ) و همچنین تعمیر لپ تاپ های Noboot می توانید از ترفند کلیر سیموس استفاده کنید. البته پیش از اقدام باید شرایط کلیر سیموس را در نظر داشت.

 

  • ولتاژی در مادربرد جریان نداشته باشد ( پاور متصل نباشد )
  • باتری پشتیبان ( Backup ) جدا شده باشد
  • حافظه Ram و CPU متصل باشند

clrcmos-02

جامپر کلیر سیموس – دو پایه

clrcmos-01

جامپر کلیر سیموس – سه پایه

کلیر سیموس در PC : پس از اجرای شرایط کلیر سیموس جامپر های مخصوص کلیر سیموس را بیابید. این جامپر ها با اسامی JBatt، Jcmos، CLRcmos، Bios config و … قابل شناسایی هستند. در جامپر های دو پایه لازم است مابین این پایه ها اتصال ایجاد کنید. در جامپر های سه پایه بایستی اتصال را از جامپر ۱ و ۲، به حالت اتصال در جامپر های ۲ و ۳ تغییر دهید. در جامپر های چهار پایه نیز با همین روال تغییر ایجاد کنید. پس از اعمال تغییر در جامپر ها،کلید ON ( سوئیچ روشن شدن کیس ) را به مدت یک دقیقه نگاه دارید. با این کار حافظه سیموس ریست می شود. جامپر ها را به حالت سابق بازگردانید و سیستم را روشن کنید.

 

تعداد مشاهده مطلب : 4,770 بار

لینک کوتاه مطلب : https://poulgilan.com/?p=16366


نام و نام خانوادگی ( الزامی)

ایمیل (الزامی)

وبسایت / وبلاگ (اختیاری)