امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷

شماره های تماس با ما

(10خط)     33333145 - 013آموزش آپدیت بایوس مادربرد های ایسوس ( Asus )


با یکی دیگر از سری مقاله های آموزش تعمیرات لپ تاپ از مجتمع پل گیلان در خدمت شما هستیم. این بار قصد داریم آموزش آپدیت بایوس مادربرد های ایسوس ( Asus ) را تعمیرات لپ تاپ مورد بررسی قرار دهیم.

یکی از شاخص ترین راه کار های تعمیراتی آپدیت ورژن بایوس است. خصوصا برای سیستم هایی که پس از ارتقا به خوبی فعالیت نمی کنند. البته پیش از اقدام به کار باید با بایوس و وظیفه آن آشنا شویم.

بایوس در واقع یک آی سی حافظه با ظرفیتی مشخص روی مادربرد است که برنامه ای را در خود گنجانده است. تنظیمات بایوس، بوق سلامت و سایر بوق های بایوس و برنامه راه انداز یا بوت تعدادی از وظایف این برنامه هستند. اگر به هر دلیل این برنامه حذف شود یا صدمه ببیند لازم است به وسیله ابزاری به نام پروگرامر مجددا برنامه ریزی شود. ولی اگر تنها به بروزرسانی این فایل نیاز داشته باشید خواهید توانست به راحتی و با حداقل امکانات این کار را انجام دهید.

در ابتدا نام مادربرد را همراه با واژه Driver در گوگل جست و جو می کنیم و وارد سایت رسمی تولید کننده مادربرد ( که عموما گزینه اول است ) می شویم. در میان لیست درایور های قابل دانلود، Bios را انتخاب کنید.

 

asus

همانطور که در تصویر فوق می بینید با انتخاب گزینه بایوس، کلید Global به منظور دانلود کردن فایل بایوس در اختیار شما قرار می گیرد. البته توجه داشته باشید فایل قابل دانلود بایوس همیشه یک فایل نخواهد بود. با توجه به تاریخ انتشار این فایل ها می توانید آخرین نسخه موجود را دریافت کنید.

در ادامه فایل دانلود شده را در فلش کپی کرده و به سیستم مورد نظر متصل کنید. پس از روشن کردن سیستم و ملاحظه لوگوی مادربرد Asus با فشردن کلید های Alt + F2 وارد فضایی به نام AsusTek EZ Flash 2 Bios ROM Utility خواهید شد. در این محیط با انتخاب فلش مورد نظر و فایل بایوس گنجانده شده در آن فرایند آپدیت بایوس آغاز می شود.

 

asus2

در کادر Current ROM از مشخصات فایل بایوس فعلی و در کادر Update ROM از مشخصات فایل بایوس موجود در فلش را آگاه می شوید.

 

تعداد مشاهده مطلب : 1,232 بار

لینک کوتاه مطلب : https://poulgilan.com/?p=16909


نام و نام خانوادگی ( الزامی)

ایمیل (الزامی)

وبسایت / وبلاگ (اختیاری)