امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷

شماره های تماس با ما

(10خط)     33333145 - 013ارزیابی مکان پروژه


در هنگام ارزیابی مکان مورد نظر باید به سئولات زیر پاسخ دهیم .

به چه تعداد دوربین نیاز خواهیم داشت؟

نیازهای هر یک از دوربین ها چه هستند؟

⇐ نیازهای آتی سیستم ما چه هستند؟

دستگاه ضبط در کجا قرار خواهد گرفت؟

چه قدر کابل کشی نیاز داریم؟

با یک طرح شماتیک کلی از مکان شروع می کنیم . مهمترین چیز این است که برای شناسایی تمام موانع ممکن و منابع نور که در انتخاب مکان مناسب برای هر دوربین و انتخاب قابلیت های دوربین تاثیر خواهند گذاشت اقدام کنیم . در بسیاری از موارد مانند خانه ها و کسب و کارهای کوچک تمام جزئیات با تنها ۴ دوربین در مکانهای استراتژیک قابل پوشش هستند . ابتدا باید نقاط ورودی و راههای عبور مانند درها ، پنجره ها و ورودی پارکینگ ها را مشخص کنیم .

نیازهای هر یک از دوربین ها چه هستند؟

 باید به این مسائل توجه کنیم آیا محل قرارگیری دوربین ها در فضای سرپوشیده است یا روباز . دوربین های داخلی معمولا ارزانتر از دوربین های فضای باز هستند ، درحالیکه دوربین های فضای باز معمولا برای مقاومت در برابر آب و هوای سخت و اعمال خرابکاری ( مانند ضربه ) طراحی شده اند . بسیاری از دوربین های مداربسته امروزه در هر دو محیط داخلی و بیرونی کار می کنند و برای مقاومت در برابر آب و هوا و خرابکاری طراحی شده اند .

چه میزان دید مورد نظر است؟

 دوربین هایی که جهت ارائه یک دید کلی از فعالیت ها اختصاص می یابند به طور معمول نیاز به جزئیات کمتر و میدان دید گسترده تری دارند . در این مرحله تعیین سطح جزئیات مورد نظر و اندازه گیری میدان دید مورد نیاز، موقعیت هر یک از دوربین ها را مشخص خواهد کرد .

شرایط روشنایی مکان هر یک از دوربین ها چه هستند؟

 روش مناسب برای اینکه بدانیم چه قدر روشنایی برای دوربین لازم داریم استفاده از چشمهایمان است . اگر نور به اندازه کافی برای دیدن جزئیات وجود ندارد پس تقریبا می توان مطمئن بود که دوربین به نور اضافی نیاز دارد . به احتمال زیاد به یک دوربین مجهز به روشنایی مادون قرمز ((IR نیاز خواهیم داشت .

به موارد زیر باید توجه کنیم :

⇐ آیا در مکان مورد نظر احتمال دارد نور خاموش شود؟

⇐ آیا دوربین در فضای بیرون می باشد که نظارت در طول شب نیز مورد نیاز می باشد؟

⇐ آیا در مکان مورد نظر نور با پشت زمینه شدید دارد؟

⇐ ظاهر مناسب و احساس اینکه دوربین فقط به شرایط ظاهری محیط کمک کرده

در موزه ها و رستوران ها اغلب دوربین های مداربسته به صورت مخفی نصب می شود تا مشتریان از اینکه در حال تماشا هستند احساس ناراحت کننده ای نداشته باشند . در حالیکه فروشگاهها از نشان دادن و بارز نمودن دوربین ها به عنوان یک نیروی بازدارنده از ارتکاب جرم استفاده می کنند.

محل نصب دستگاه ضبط مداربسته کجا خواهد بود؟

دستگاه ضبط باید در محلی قرار گیرد که نه تنها امن باشد ، بلکه جایی باشد که بتوان به راحتی به پریز برق و اینترنت متصل نمود . بعد از تعیین این مکان قادر خواهیم بود که طول کابل های ویدئویی مورد نیاز برای اتصال دوربین ها به دستگاه ضبط را محاسبه کنیم . هدف نهایی از ارزیابی مکان این است که تعیین کنیم چگونه می توان برق را به دوربین و سیگنال های ویدئویی را از دوربین های خود به دستگاه ضبط انتقال داد.

آموزش نصب دوربین مداربسته

برق رسانی به دوربین ها :

برای بسیاری از پروژه های اجرایی ، تامین تغذیه دوربین در نزدیکی دستگاه ضبط به شدت توصیه می شود . این کار آسان تر است زیرا تامین برق اضطراری در کلیه تجهیزات از یک مکان امکان پذیر خواهد بود . در صورت فاصله زیاد بین دوربین و منبع تغذیه به دلیل افت طبیعی ولتاژ در طول مسیر انتقال باید از کابل ضخیم تر استفاده کنیم  با این حال برای اکثر پروژه ها  ، زیر ۵۰ متر می شود از کابل های استاندارد معمولی استفاده نمود ( ۱٫۵*۲ ) . برق مصرفی اغلب دوربین های حفاظتی بین ولتاژ ۱۲ ولت تا ۵۰ ولت POE است . اکثر دوربین های تجاری از آداپتور های ۱۲ ولتی ارزان قیمت استفاده می کنند . تشخیص نوع ولتاژ کاری دوربین بسیار مهم است . به عنوان مثال ولتاژ ۲۴ ولت DC با ولتاژ ۲۴ ولت AC تفاوت دارد . در بسیاری از دوربین ها با توجه به نوع منبع تغذیه امکان انتخاب نوع ولتاژ کاری وجود دارد . به عنوان مثال در دوربین های شبکه می توان ولتاژ کاری را از میان ولتاژ ۲۴ ولت POE و ۲۴ ولت AC یا ۲۴ ولت DC انتخاب کرد . در برخی از مدل های دوربین برای جلوگیری از صدمه به دوربین در اثر نوسانات برقی ، فیوزهای چند کاناله و حتی چند ولتاژه کار گذاشته شده است .

POE ( Power Over Ethernet ) :

بهتر است دوربین شبکه با کدگذار ویدئو از این قابلیت پشتیبانی کند . برق مصرفی با استفاده از قابلیت POE از طریق کابل اترنت به تجهیز ویدئویی منتقل می شود . قابلیت POE باعث کاهش کابل مصرفی و هزینه های کابل کشی در حدود چند صد هزار تومان برای هر دوربین می شود . تجهیزات ویدئویی دارای قابلیت POE باید از استاندارد IEEE 802.3af پشتیبانی کنند . انطباق تجهیز با این استاندارد باعث آزادی عمل طرح در استفاده از انواع مختلف سوئیچ های شبکه می شود . در برخی شبکه های اترنت برای برق رسانی تجهیزات شبکه از قابلیت انتقال برق از طریق خطوط اترنت یا POE استفاده می شود . در این روش برق از طریق کابل اترنت به محل نصب تجهیز منتقل می شود . اولین بار از POE در تامین برق تلفن های IP استفاده شد و امروزه از آن برای دیگر تجهیزات شبکه نظیر تجهیزات شبکه بیسیم و دوربین ها و کدگذارهای ویدئو استفاده می شود . اولین مزیت POE صرفه جویی ذاتی آن در هزینه ها است . با استفاده از این قابلیت علاوه بر اینکه دیگر نیازی به کابل کشی مجدد برای انتقال برق مصرفی نیست ، جا به جا کردن دوربین به خصوص در مورد دوربین های بیسیم یا نصب دوربین های جدید بسیار آسان تر می شود .

معمولا در اتاق سرویس دهنده برای فعالیت پایدار و بدون وقفه از منبع تغذیه اضطراری ( UPS ) استفاده می شود و برق مصرفی که از طریق POE در سیستم ویدئوی حفاظتی انتقال می یابد ، از اتاق سرویس دهنده تامین می شود . تامین برق POE از اتاق سرویس دهنده به معنی امکان ادامه کار سیستم ویدئوی حفاظتی در زمان قطع برق شهری است . از اینرو با استفاده از POE می تون از وقفه در فعالیت سیستم ویدئویی جلوگیری کرد.

فن آوری بیسیم :

استفاده از ارتباط بیسیم گزینه مناسبی برای شرایطی است که اجرای کابل کشی بین شبکه LAN و یک تجهیز ویدئویی غیرعملی ، سخت یا هزینه بر باشد . استفاده از ارتباط بیسیم به خصوص در بناهای تاریخی که اجرای کابل کشی باعث صدمه به بافت اثر می شود و یا مکان هایی که نیاز به جا به جایی مکرر دوربین وجود دارد ( نظیر مغازه ها یا دوربین های خارج ساختمانی ) بهترین گزینه است .

گرفتن سیگنال های ویدئویی از دوربین به دستگاه ضبط :

با رعایت توصیه های بالا طول کابل ویدئو همان طول کابل برق برای هر دوربین خواهد بود . همیشه باید از کابل با کیفیت بالا که مقاوم در برابر ورود سیگنال های ناخواسته از خطوط برق ولتاژ قوی موجود در آن مکان ، لوازم برقی ، رادیوها و غیره هستند استفاده کنیم .

بعد از در نظر گرفتن موارد فوق ما آماده شروع انتخاب اجزایی که یک سیستم امنیتی تصویری کامل را تشکیل می دهند ، برای کاربرد خاص مورد نظر خود هستیم .


 

تعداد مشاهده مطلب : 1,442 بار

لینک کوتاه مطلب : https://poulgilan.com/?p=2545


نام و نام خانوادگی ( الزامی)

ایمیل (الزامی)

وبسایت / وبلاگ (اختیاری)