امروز : چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸

شماره های تماس با ما

(10خط)     33333145 - 013مقاله آموزشی از بین رفتن نور در نمایشگر لپ تاپ ( High Voltage )


با یکی دیگر از سری مقالات آموزش تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر در مورد از بین رفتن نور در نمایشگر لپ تاپ ( High Voltage )همراه شما هستیم.این بار سراغ یکی از مشکلاتی رفتیم که کم و بیش برای لپ تاپ های جدید و اکثردر لپ تاپ های قدیمی پیش می آید. در ابتدا تصور می کنید که تصویر لپ تاپ شما دچار مشکل شده است و هیچ تصویری روی نمایشگر مشاهده نمی کنید. اما با کمی دقت در می یابید که تصویر وجود دارد ولی نوری نیست تا تصویر به وضوح دیده شود.

از بین رفتن نور در نمایشگر لپ تاپ ( High Voltage )

در عکس بالا هیچ تصویری در نمایشگر نیست و چنین برداشت می شود که لپ تاپ Noboot شده و یا مشکلی برای نمایشگر به وجود آمده که تصویری را نمایش نمی دهد! اما اگر با کمی دقت و در صورت امکان به کمک تابش مستقیم نور به نمایشگر نگاه کنید، به شکلی کاملا بی نور و خفیف تصویر زمینه خود را خواهید دید. بنابراین تصویر هست ولی نور نیست. به عکس زیر توجه کنید. در سمت چپ صفحه منوی استارت به خوبی قابل ملاحظه است.

از بین رفتن نور در نمایشگر لپ تاپ ( High Voltage )

پیش از هر کاری باید به نوع نمایشگر ( LCD یا LED ) توجه شود. اگر نمایشگر شما دارای بُرد الکترونیکی کوچکی به نام High Voltage در قسمت زیرین باشد( مانند تصویر زیر)، نمایشگر شما از نوع LCD است. وظیفه High Voltage ایجاد ساز و کاری است که منتهی با ایجاد نور لازم در نمایشگر می شود. بنابراین دقیقا همین قطعه معیوب شده و با تعویض آن مشکل حل خواهد شد. هر چند پیش از اقدام به خرید High Voltage لازم است اتصالات آن را بررسی کنید.

از بین رفتن نور در نمایشگر لپ تاپ ( High Voltage )

اما اگر نمایشگر LED باشد چطور؟ همانطور که گفته شد High Voltage صرفا در LCD ها وجود دارد. در LED ها دستورات مربوط به نور توسط سیم مجزایی در کابل فلت به نمایشگر منتقل می شود. بنابراین با تعویض فلت مشکل برطرف خواهد شد. شایان ذکر است این مشکل در LED به دلیل باز و بست های ناگهانی درب لپ تاپ، ضربه، باز کردن بیش از حد درب لپ تاپ و گیر کردن فلت در لولای درب لپ تاپ به وجود می آید. امیدوارم از این آموزش استفاده کافی را برده باشید.

تعداد مشاهده مطلب : 858 بار

لینک کوتاه مطلب : https://poulgilan.com/?p=25643


نام و نام خانوادگی ( الزامی)

ایمیل (الزامی)

وبسایت / وبلاگ (اختیاری)