امروز : جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸

شماره های تماس با ما

(10خط)     33333145 - 013استفاده از سیستم صوتی در سیستم های نظارت تصویری


اینبار در سری مقالات مجتمع آموزشی پل گیلان به موضوع استفاده از سیستم صوتی در سیستم های نظارت تصویری پرداختیم .این موضوع که اضافه شدن سیستم صوتی به سیستم های نظارت تصویری نتایج ارزشمندی دارد و کارایی آن را تا حد زیادی افزایش می دهد . به عنوان مثال سیستم نظارت تصویری فاقد سیستم صوتی را در نظر بگیرید ، فریاد افراد نیازمند کمک ، شکسته شدن شیشه ، صدای شلیک گلوله یا وقوع انفجار در نزدیکی دوربین اما خارج از میدان دید آن از جمله مواردی هستند که می تواند از دید سیستم های نظارت تصویری دور بماند . در مواردی که کل صحنه در میدان دید دوربین قرار دارد ( مانند دوربین های نصب شده در پارکینگ ها ) در صورت عدم وجود سیستم صوتی دوربین نخواهد توانست متوجه صدای دزدگیر خودروها شود .
پوشش ۳۶۰ درجه سیستم های صوتی باعث گسترش پوشش حفاظتی سیستم های نظارت تصویری به پشت دوربین می شود . پیام های هشدار دهنده صوتی با استفاده از دوربین های PTZ قابل پیگیری هستند .

استفاده از سیستم صوتی در سیستم های نظارت تصویری

 

سیستم صوتی علاوه بر ایجاد پوشش حفاظتی موثر ، برای تبادل پیامهای صوتی بین نگهبانان و افراد حاضر در مکان تحت حفاظت استفاده می شود . به عنوان مثال نگهبان می تواند از طریق بلندگوی نصب شده در کنار دوربین به فرد مظنون حاضر در محل دستور یا هشدار دهد و همزمان صدای فرد مورد نظر را بشنود . اگرچه در حال حاضر استفاده از سیستم صوتی در سیستم های نظارت تصویری رایج نشده است اما اضافه کردن قابلیت صوتی به دوربین های شبکه روز به روز افزایش می یابد . در سیستم آنالوگ برای ارسال صدا و ویدئو باید بین دوربین و مرکز کنترل دو کابل کشی مجزا اجرا شود . دوربین شبکه در سیستم ویدئوی شبکه مجهز به پردازشگر صوتی است و هم زمان صدا و ویدئو از طریق کابل شبکه به مرکز کنترل ارسال می شوند . با این کار نیاز به کابل کشی اضافه حذف شده و همگام سازی صدا و ویدئو بسیار آسان تر می شود . پشتیبانی از سیستم صوتی در اکثر دستگاههای ضبط وجود دارد که این قابلیت برای اضافه کردن سیستم صوتی به دوربین های آنالوگ استفاده می شود .
انواع سیستم صوتی
• سیستم یک طرفه (Simplex) : صدا فقط از طرف کاربر یا دوربین ارسال می شود .
• سیستم نیم دوطرفه (Half duplex): صدا از دو طرف قابل ارسال است اما در هر زمان فقط یک طرف مجاز به ارسال صدا می باشد .
• سیستم دوطرفه کامل (Full duplex) : امکان برقراری ارتباط صوتی هم زمان از هر دو طرف وجود دارد .

تعداد مشاهده مطلب : 1,155 بار

لینک کوتاه مطلب : https://poulgilan.com/?p=25653


نام و نام خانوادگی ( الزامی)

ایمیل (الزامی)

وبسایت / وبلاگ (اختیاری)