امروز : جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸

شماره های تماس با ما

(10خط)     33333145 - 013انواع نورپردازی در یونیتی بازی سازی


با یکی دیگر از سری مقالات آموزشی دوره بازی سازی در از مجتمع پل گیلان در خدمت شما هستیم. در این مقاله آموزش بازی سازی به انواع نورپردازی های مختلف در یونیتی می پردازیم.

 

۱ – Directional Light:

 

بازی سازی

این نوع نورپردازی مخصوص به نور های محیطی و برای شبیه سازی آفتاب ، مهتاب ، پروژکتور و … استفاده می شود و برای تنظیم نور کلی و عمومی محیط بسیار مناسب است. همچنین چرخه شبانه روز نیز توسط این نوع نور ساخته می شود.

 

۲ –Point Light:

 

بازی سازی

این نوع نورپردازی همانطور که از اسم آن پیداست جهت شبیه سازی نور های نقطه ای مانند چراغ ، تیر برق ، نور لحظه ای و … مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از پرکاربرد ترین شبیه سازی های نور در تمام موتور های بازیسازی همین روش نورپردازی نقطه ای (point light) می باشد.

 

۳ –Spot Light :

بازی سازی

این نوع نور جهت شبیه سازی نورهایی همچون چراغ قوه ، چراغ های ماشین و … مورد استفاده قرار میگیرد. البته کاربرد های دیگری دارد که مبتنی بر خلاقیت های بازیساز است.

 

۴ –Area Light:

آخر نوع شبیه سازی نور در یونیتی این نوع می باشد. موارد استفاده آن مکان هایی مانند پیدا سازی نور های خطی مانند مهتابی و … می باشد. شکل پیاده سازی آن اندکی پیچیده است و در این مقاله نمی گنجد و به امید خدا در یک مقاله ویژه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

امیدوارم این مقاله مفید بوده باشد.

 

تعداد مشاهده مطلب : 1,397 بار

لینک کوتاه مطلب : https://poulgilan.com/?p=17464


نام و نام خانوادگی ( الزامی)

ایمیل (الزامی)

وبسایت / وبلاگ (اختیاری)