امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷

شماره های تماس با ما

(10خط)     33333145 - 013برق رسانی به دوربین های مداربسته ( بخش دوم )


برای بسیاری از پروژه های اجرایی ، تامین تغذیه دوربین در نزدیکی دستگاه ضبط به شدت توصیه می شود . این کار آسان تر است زیرا تامین برق اضطراری در کلیه تجهیزات از یک مکان امکان پذیر خواهد بود . در صورت فاصله زیاد بین دوربین و منبع تغذیه به دلیل افت طبیعی ولتاژ در طول مسیر انتقال باید از کابل ضخیم تر استفاده کنیم  با این حال برای اکثر پروژه ها  ، زیر ۵۰ متر می شود از کابل های استاندارد معمولی استفاده نمود ( ۱٫۵*۲ ) . برق مصرفی اغلب دوربین های حفاظتی بین ولتاژ ۱۲ ولت تا ۵۰ ولت POE است . اکثر دوربین های تجاری از آداپتور های ۱۲ ولتی ارزان قیمت استفاده می کنند . تشخیص نوع ولتاژ کاری دوربین بسیار مهم است . به عنوان مثال ولتاژ ۲۴ ولت DC با ولتاژ ۲۴ ولت AC تفاوت دارد . در بسیاری از دوربین ها با توجه به نوع منبع تغذیه امکان انتخاب نوع ولتاژ کاری وجود دارد . به عنوان مثال در دوربین های شبکه می توان ولتاژ کاری را از میان ولتاژ ۲۴ ولت POE و ۲۴ ولت AC یا ۲۴ ولت DC انتخاب کرد . در برخی از مدل های دوربین برای جلوگیری از صدمه به دوربین در اثر نوسانات برقی ، فیوزهای چند کاناله و حتی چند ولتاژه کار گذاشته شده است .

POE ( Power Over Ethernet ) :

بهتر است دوربین شبکه با کدگذار ویدئو از این قابلیت پشتیبانی کند . برق مصرفی با استفاده از قابلیت POE از طریق کابل اترنت به تجهیز ویدئویی منتقل می شود . قابلیت POE باعث کاهش کابل مصرفی و هزینه های کابل کشی در حدود چند صد هزار تومان برای هر دوربین می شود . تجهیزات ویدئویی دارای قابلیت POE باید از استاندارد IEEE802.3af پشتیبانی کنند . انطباق تجهیز با این استاندارد باعث آزادی عمل طرح در استفاده از انواع مختلف سوئیچ های شبکه می شود . در برخی شبکه های اترنت برای برق رسانی تجهیزات شبکه از قابلیت انتقال برق از طریق خطوط اترنت یا POE استفاده می شود . در این روش برق از طریق کابل اترنت به محل نصب تجهیز منتقل می شود . اولین بار از POE در تامین برق تلفن های IP استفاده شد و امروزه از آن برای دیگر تجهیزات شبکه نظیر تجهیزات شبکه بیسیم و دوربین ها و کدگذارهای ویدئو استفاده می شود . اولین مزیت POE صرفه جویی ذاتی آن در هزینه ها است . با استفاده از این قابلیت علاوه بر اینکه دیگر نیازی به کابل کشی مجدد برای انتقال برق مصرفی نیست ، جا به جا کردن دوربین به خصوص در مورد دوربین های بیسیم یا نصب دوربین های جدید بسیار آسان تر می شود .

معمولا در اتاق سرویس دهنده برای فعالیت پایدار و بدون وقفه از منبع تغذیه اضطراری ( UPS ) استفاده می شود و برق مصرفی که از طریق POE در سیستم ویدئوی حفاظتی انتقال می یابد ، از اتاق سرویس دهنده تامین می شود . تامین برق POE از اتاق سرویس دهنده به معنی امکان ادامه کار سیستم ویدئوی حفاظتی در زمان قطع برق شهری است . از اینرو با استفاده از POE می تون از وقفه در فعالیت سیستم ویدئویی جلوگیری کرد.

فن آوری بیسیم :

استفاده از ارتباط بیسیم گزینه مناسبی برای شرایطی است که اجرای کابل کشی بین شبکه LAN و یک تجهیز ویدئویی غیرعملی ، سخت یا هزینه بر باشد . استفاده از ارتباط بیسیم به خصوص در بناهای تاریخی که اجرای کابل کشی باعث صدمه به بافت اثر می شود و یا مکان هایی که نیاز به جا به جایی مکرر دوربین وجود دارد ( نظیر مغازه ها یا دوربین های خارج ساختمانی ) بهترین گزینه است .

 

گرفتن سیگنال های ویدئویی از دوربین به دستگاه ضبط :

با رعایت توصیه های بالا طول کابل ویدئو همان طول کابل برق برای هر دوربین خواهد بود . اصول همان است که در مورد کابل های برق گفته شد با یک تفاوت : تداخل امواج

همیشه باید از کابل با کیفیت بالا که مقاوم در برابر ورود سیگنال های ناخواسته از خطوط برق ولتاژ قوی موجود در آن مکان ، لوازم برقی ، رادیوها و غیره هستند استفاده کنیم .

بعد از در نظر گرفتن موارد فوق ما آماده شروع انتخاب اجزایی که یک سیستم امنیتی تصویری کامل را تشکیل می دهند ، برای کاربرد خاص مورد نظر خود هستیم .

 

پایان بخش دوم

تعداد مشاهده مطلب : 1,199 بار

لینک کوتاه مطلب : https://poulgilan.com/?p=12799


نام و نام خانوادگی ( الزامی)

ایمیل (الزامی)

وبسایت / وبلاگ (اختیاری)