امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷

شماره های تماس با ما

(10خط)     33333145 - 013معرفی دوربین مداربسته و امنیتی AHD


در این مقاله آموزش دوربین مدار بسته از سری مقالات مجتمع آموزشی پل گیلان سعی در معرفی دوربین مداربسته و امنیتی AHD داریم. در حال حاضر برای پروژه های دوربین مداربسته ای که به دنبال کیفیت قابل قبول باشیم و تا اندازه ای محدودیت در منابع مالی برای راه اندازی پروژه آی پی داشته باشیم ، دوربین های AHD می توانند انتخاب مناسبی برای ما باشند .

در واقع دوربین AHD همان دوربین مداربسته ( cctv)  آنالوگ با کیفیت بالاتر است که حرف A در کلمه AHD برگرفته از کلمه Analogاست . در دوربین های مداربسته AHDبستر کابل کشی همان بستر کابل کشی دوربین های آنالوگ است و تنها تفاوت ، تصویر با کیفیت تری است که توسط دستگاههای ضبط  AHD که قابلیت ذخیره اطلاعات با کیفیت بالا دارند ، انجام می شود  .

در تکنولوژی AHD تصاویر به صورت آنالوگ با نوع کد گذاری متفاوت انتقال پیدا می کنند . این کد گذاری متفاوت باعث امکان انتقال اطلاعات با حجم بالاتر و در نتیجه گرفتن تصاویر با روزولشن بالاتر می شود . چیپ دوربین های AHDاطلاعات دیجیتال را از دوربین دریافت  و آنها را به صورت AHD کد گذاری می کند. در دستگاههای ضبط نیز چیپ AHD اطلاعات کد گذاری شده را دریافت و پس از تبدیل به صورت دیجیتال ضبط خواهد کرد . در مقابل در دوربین های مداربسته آنالوگ خروجی دریافت شده توسط حسگر به یک تقویت کننده فرستاده شده و به طور مستقیم به خروجی ارسال می شود . سیگنال های ارسال شده توسط دوربین برای ساده سازی مطابق یکی از استانداردهای تلویزیونی رایج PAL یا NTSCبه دستگاه ضبط کننده ارسال میگردد به همین دلیل می توانیم دوربین انالوگ را به طور مستقیم به تلویزیون وصل کرده و تصاویر آن را ببنیم ، در حالیکه امکان اتصال مستقیم دوربین های AHD به تلویزیون وجود ندارد .

 

دوربین های AHD نسل اول تنها با روزولشن ۱ مگا پیکسل تولید می شدند . درنسل دوم این تکنولوژی امکان تولید دوربین های AHD با روزولشن ۲ مگا پیکسل فراهم شده است . در حال حاضر امکان تولید دوربین AHDبا رزولوشن بالاتر از ۲ مگاپیکسل وجود ندارد . بنا براین چنانچه برای پروژه ای به کیفیت تصویر بالاتر از ۲ مگاپیکسل نیاز داشتیم ناگزیر به استفاده از دوربین های آی پی خواهیم بود که این دوربین ها علاوه بر امکان فراهم نمودن تصاویر با کفیت بالا در یک پروژه بزرگ صرفه جویی زیادی در میزان کابل مصرفی را به دنبال خواهند داشت ، زیرا در دوربین های دیجیتال ( آی پی ) برای مسافت های طولانی نیاز به این وجود ندارد که برای هر دوربین کابل کشی جداگانه ای تا محل دستگاه ضبط صورت گیرد . در خصوص دیگر امکانات و مزایای استفاده دوربین های آی پی در قسمت های بعدی به صورت کامل  بحث خواهیم کرد .

از دیگر مزایای دوربین های AHD می توان به امکان کابل کشی در مسافت های طولانی ( حدود ۵۰۰ متر) و متراژهای بالاتر با استفاده از کابل های باکیفیت تر اشاره کرد . همچنین اکثر دستگاههای ضبط AHD امکان باز نمایش دوربین های آنالوگ را نیز دارند که افراد در صورت داشتن تعدادی دوربین آنالوگ از قبل ، با حفظ بستر کابل کشی و دوربین های قبلی تنها با تعویض دستگاه امکان استفاده همزمان دوربین های آنالوگ و AHD را دارا می باشند . البته در صورت نیاز این دستگاهها قابلیت نمایش دوربین های دیجیتال ( آی پی ) را نیز دارند که با توجه به کیفیت هر دستگاه ، پشتیبانی های متفاوتی از تعداد و کیفیت های مختلف دوربین آی پی وجود دارد که این مساله بر قیمت دستگاه ضبط تاثیر قابل توجهی دارد . به طور کلی این تکنولوژی در مقایسه با تکنولوژی دوربین های آی پی دارای قیمت بسیار ارزانتری می باشد هرچند از لحاظ کیفیت تصویر و سایر قابلیت ها هرگز در سطح دوربین های آی پی قرار نمی گیرد .

 

کیفیت تصویر روز و شب دوربین مداربسته AHD با کیفیت ۲MP

معرفی دوربین مداربسته و امنیتی AHD

معرفی دوربین مداربسته و امنیتی AHD

معرفی دوربین مداربسته و امنیتی AHD

معرفی دوربین مداربسته و امنیتی AHD

کیفیت تصویر روز و شب دوربین مداربسته آنالوگ با کیفیت ۱۰۰۰TVL

معرفی دوربین مداربسته و امنیتی AHD

معرفی دوربین مداربسته و امنیتی AHD

تعداد مشاهده مطلب : 655 بار

لینک کوتاه مطلب : https://poulgilan.com/?p=16960


نام و نام خانوادگی ( الزامی)

ایمیل (الزامی)

وبسایت / وبلاگ (اختیاری)