امروز : شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹

شماره های تماس با ما

(10خط)     33333145 - 013دوره آموزشی برنامه نویسی پایتون ؛ Python

دوره آموزشی برنامه نویسی پایتون ؛ Python

با توجه به محبوبیت زبان برنامه نویسی پایتون در میان برنامه نویسان ایرانی از یک سو و همچنین کاربردی بودن این زبان برنامه نویسی در جنبه های مختلف از سوی دیگر، بر آن شدیم تا دوره ی آموزش زبان برنامه نویسی پایتون را در دوره های آموزشی مجتمع پل گیلان قرار دهیم.

زبان برنامه نویسی پایتون (Python) یکی از پرکاربرد ترین زبان های برنامه نویسی است. کامپایلر اصلی این زبان برنامه نویسی به صورت متن باز (Open Source) میباشد که توسط علاقمندان به این زبان در سراسر دنیا توسعه داده میشود. فلسفهٔ ایجاد زبان برنامه نویسی پایتون در واقع تأکید بر دو هدف اصلی خوانایی بالای برنامه‌های نوشته شده و کوتاهی و بازدهی نسبی بالای آن است که در آن کلمات کلیدی و اصلی این زبان به صورت حداقلی تهیه شده‌اند و در مقابل کتابخانه‌هایی که در اختیار کاربر قرار میدهد بسیار وسیع میباشد.

هم اکنون پایتون در شرکت ها و سازمان های بزرگی چون ناسا، گوگل، یاهو و … به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. از مزیت های اصلی پایتون میتوان به کتابخانه رایگان و عظیم آن اشاره کرد که دارای توابع آماده برای برنامه نویسی است.
برنامه نویسی به زبان پایتون تقریبا ساده است. اگر شما با یکی دیگر از زبان های برنامه نویسی آشنایی داشته باشید میتوانید در عرض چند جلسه در دوره مجتمع آموزشی پل گیلان دوره برنامه نویسی پایتون را فرابگیرید.

برنامه های نوشته شده به زبان پایتون توسط سیستم عامل های مختلف از جمله ویندوز، لینوکس، و مکینتاش قابل اجرا میباشد. کافیست بعد از اتمام پروژه برنامه نویسی شده، خروجی مورد نظر خود را انتخاب کنید تا اپلیکیشنی سازگار با سیستم عامل مورد نظر شما تولید شود. بسیاری از نرم افزارها و سایتهای معروف توسط زبان پایتون نوشته شده اند که از جمله آنها میتوان به کافه بازار ، اینستاگرام ، یوتیوب و … اشاره کرد.

این دوره توسط اساتیدی مجرب که پروژهای اجرایی پایتون دارند بصورت پروژه محور در کلاس تدریس میشود. پشتیبانی حین و بعد از دوره یکی از امتیازهای مجتمع آموزشی پل گیلان در این دوره برنامه نویسی به شمار می آید که شامل حال کارآموزان دوره خواهد شد که میتواند نقش بسزایی در پیشرفت و رفع مشکلات آنها داشته باشد.

مجتمع آموزشی پل گیلان تنها موسسه ای در شمال کشور میباشد که این دوره را بصورت تخصصی برگزار میکند.

 

telegram-icon