امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷

شماره های تماس با ما

(10خط)     33333145 - 013دوره های ویژه خلاقیت،کارآفرینی و آشنایی با فناوری های آینده ویژه دانش آموزان ۱۰ الی ۱۶ سال


با یکی دیگر از مقالات آموزشی مجتمع آموزشی پل گیلان در مورد دوره های ویژه خلاقیت،کارآفرینی و آشنایی با فناوری های آینده ویژه دانش آموزان ۱۰ الی ۱۶ سال در خدمتتان هستیم .آدمی موجودی با توانمندی های بیشمار ، قابلیت های ناشناخته و هوشی بی انتهاست که چرخش هستی مدیون انگیزه ، هوشمندی و تلاش اوست . توسعه پایدار هر جامعه وابسته به هوشمندی و توانمندیهای افراد و قرار گرفتن آنها در جایگاه مناسب است . بنابراین کشف هوشمندی و قابلیت های نوجوانان و جوانان از اولویت های
برنامه ریزی های آموزشی هر جامعه است . امروزه فرزندان ، دیگر مانند زمان های پیشین به عنوان نیروی کارِ درآمدزا برای خانواده و یا عصای دست دوران پیری پدر و مادرها محسوب نمی شوند. در جواهع با توسعه پایدار ، پرداخت هزینه های تحصیلی فرزندان ، نوعی سرمایه گذاری بر روی نسل بعد تلقی می گردد.
بر این اساس چگونگی شناخت و کشف استعدادها و برنامه ریزی شغلی و تحصیلی دانش آموزان ( نوجوانان و جوانان ) نیاز ضروری هر جامعه است . متاسفانه این موضوعات کمتر در درسها و سیستم های آموزشی کشورمان مورد توجه و بحث قرار گرفته است .
ممکن است خانواده ها بگویند ؛ فرزند ما ۱۰ ، ۱۱ و …۱۵ سال بیشتر ندارد. هنوز خیلی زود است که راجع به شغل ، آینده و هدف صحبت شود. ما هم با شما موافق هستیم. انتظار نداریم الان هم اکنون تمام انرژی خود را صرف کسب درآمد کنند اما برنامه ریزی صحیح تحصیلی ، شغلی و کسب مهارت ها ی آینده و آشنایی با تکنولوژی های آینده به فرزندان شما کمک می کند تا همزمان با کسب لذت و شادی ، با علوم ، مهارتها و تکنولوژیهای آینده در فضای مفرح و همرا با بازی و نشاط آشنا شوند . رشد تکنولوژی و فناوری مانند هر پدیده ای با خود نگرانی هایی را نیز به همراه آورده است. مانند انواع بزهکاریهای مجازی که با رشد فناوری اطلاعات بوجود آمده است .

دوره های ویژه خلاقیت،کارآفرینی و آشنایی با فناوری های آینده ویژه دانش آموزان 10 الی 16 سال
حضور فرزندان ، نوجوانان و جوانان در دوره های آشنایی با فناوری ها و تکنولوژی آینده ضمن آنکه باعث افزایش میزان سازگاری والدین با فرزندان می شود ، نگرانی والدین را از تهدیدهای فضای مجازی کاهش می دهد .
امروزه در جوامع پیشرفته ؛ جوانان ، نوجوانان و دانش آموزان از زمان کودکی دارای یک هدف بلندمدت آموزشی هستند . آنها خودشان را اسیر آموزش سیستم های آموزشی جامعه خود نمی کنند بلکه در کنار
آموزش های متعارف ، از برنامه آموزشی بلندمدت و هدفمندکه منجر به کسب مهارتهای کلیدی و آینده محورمی گردد ، برخوردار میشوند. مجتمع آموزشی پل با طراحی دوره های آموزشی بلندمدت و دو ماهه برای دانش آموزان با مقاطع سنی ۱۰ الی ۱۶ سال ، زمینه را برای کسب مهارتهای آینده و آشنایی با فناوری های روز مهیا می کند . مجتمع آموزشی پل با همکاری دانشگاه های معتبر خارجی در نظر دارد تا ضمن استفاده از تجارب و سوابق مراکز آموزشی روز دنیا ، همراه با ارائه گواهی های آموزشی معتبر خارجی ، فرزندان این مرز و بوم را با تکنولوژی های آینده آشنا کند . مجتمع آموزشی پل در نظر دارد تا از بهار سال ۹۶ انواع دوره های بلندمدت و کوتاه مدت آموزشی مانند دوره دو ساله بازیسازی و برنامه نویسی ، دوره دو ساله “آشنایی با سیستم های نرم افزاری و سخت افزاری موبایل و تکنولوزیهای آینده ” دوره کوتاه مدت ” آشنایی با سیستم های نرم افزار موبایل و تبلت ویژه دانش آموزان ” ، دوره کوتاه مدت” آشنایی با سیستم های سخت افزار تکنولوژی های آینده و تبلت ویژه دانش آموزان” ، دوره کوتاه مدت” فناوری و خلاقیت “، دوره کوتاه مدت” تکنولوژی ، خلاقیت و کارآفرینی ویژه دانش آموزان”؛ گامی مهم در جهت ارائه خدمات آموزشی مهارت محور و اشتغال ساز با رویکرد آینده
می باشد. فراموش نکنیم بهترین روش سرمایه گذاری بر فرزندان مان ، سرمایه گذاری با رویکرد بلندمدت و آینده نگری است. نگاه کوتاه مدت در سرمایه گذاری های آموزشی ، سبب می شود تا سرمایه گذاری روی موضوعات و محورهای فاقد اعتبار و منسوخ صورت گیرد. به امید آینده درخشان برای همه فرزندان این مرز و بوم .

دوره های ویژه خلاقیت،کارآفرینی و آشنایی با فناوری های آینده ویژه دانش آموزان 10 الی 16 سال

تعداد مشاهده مطلب : 378 بار

لینک کوتاه مطلب : https://poulgilan.com/?p=25719


نام و نام خانوادگی ( الزامی)

ایمیل (الزامی)

وبسایت / وبلاگ (اختیاری)