امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷

شماره های تماس با ما

(10خط)     33333145 - 013رفع خطا کامیپوتر USB device over current status detected will shut down in 15 seconds


رفع خطای کامیپوتر USB device over current status detected will shut down in 15 seconds

با یکی دیگر از قسمت های آموزش تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر از مجتمع آموزشی پل گیلان در خدمت شما هستیم. در این قسمت قصد داریم روش های رفع پیغام خطای USB device over current status detected will shut down in 15 secondsرا مورد بررسی قرار دهیم. این پیغام خطا در حین بوت شدن سیستم رخ داده و پس از ۱۵ ثانیه سیستم به شکل خودکار خاموش می شود. پس از ملاحظه هیچ راهی به تنظیمات بایوس نخواهید داشت.

۱ – CLRcmos : با توجه به اینکه این مشکل پس از بوت شدن سیستم رخ داده است، می توان به حافظه سیموس به عنوان اولین گزینه شک کرد. برای آموزش نحوه کلیر سیموس در PC و لپ تاپ به آموزش های پیشین مراجعه کنید.

رفع خطای کامیپوتر USB device over current status detected will shut down in 15 seconds

۲ –  USB  : تمامی ابزاری که با USB به مادربرد متصل شده اند را جدا کنید. همچنین USB های جلوی کیس که به وسیله کابل هایی به مادربرد متصل می شوند نیز می توانند باعث این مشکل شده باشدند.

۳ – آپدیت بایوس: اختلال در تنظیمات بایوس نیز می توان عامل این پیام باشد. یه وسیله یک حافظه فلش می توانید به راحتی بایوس را آپدیت کنید. نحوه آپدیت کردن بایوس را می توانید در مقالات پیشین آموزش تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر مشاهده کنید.

۴ – منبع تغذیه ( پاور ) : ایجاد نوسان و افت جریان و همچنین کافی نبودن وات پاور یکی دیگر از دلایل این ارور است. پیشنهاد ما برای این مورد تعویض پاور و نصب یک پاور نو با توانی مناسب است.

رفع خطای کامیپوتر USB device over current status detected will shut down in 15 seconds

۵ – اتصال پایه های USB به بدنه رسانای کیس : اتصال قطب مثبت و منفی ورودی های USB، چه به دلیل شکستگی خود پورت و چه به دلیل اتصال به بدنه کیس باعث این مشکل می شود. با ایجاد یک عایق بین مادربرد و بدنه مشکل به راحتی حل خواهد شد. با تست کردن مادربرد بیرون از فضای کیس می توانید از احتمال این عامل در بروز مشکل اطمینان حاصل کنید. همانطور که در تصویر می بینید پشت مادربرد با یک لایه کاغذ و بدنه کیس با پلاستیک عایق شده اند.

۶ – در انتها وجود قطعات الکترونیکی معیوب نظیر خازن، مقاومت، دیود، ترانزیستور و … می توانند باعث بروز مشکل شده باشن که با تعویض قطعه مشکل برطرف خواهد شد.

 

تعداد مشاهده مطلب : 1,510 بار

لینک کوتاه مطلب : https://poulgilan.com/?p=17043


نام و نام خانوادگی ( الزامی)

ایمیل (الزامی)

وبسایت / وبلاگ (اختیاری)