امروز : جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸

شماره های تماس با ما

(10خط)     33333145 - 013زبان برنامه نویسی یک نیاز ضروری برای همه در عصر فناوری اطلاعات و ارتباطات


زبان برنامه نویسی یک نیاز ضروری برای همه

همگام با زندگی در دنیای دیجیتال و با پیشرفت تکنولوژی معانی بسیاری کلمات روزمره زندگی بشر نیز دچار تغییرات عدیده ای شده است که از میان آنها میتوان به تعبیر جدید از”بی سوادی” در دنیای امروز اشاره نمود. در دنیای امروز “بی سواد” به کسی گفته می شود که دانش پایه برای استفاده از رایانه ها را نداشته باشد. کامپیوترها امروزه به واسطه ی تسهیل کردن تمامی عملکردهای زندگی انسان عصر تکنولوژیک  و راحتی در تبادل حجم عظیمی ازداده ها و اطلاعات و پردازش آنها نقش کلیدی در تمامی علوم امروزی را ایفا می نمایند. از علوم انسانی تا علوم پزشکی بدون استفاده از رایانه ها بدن استفاده از کامپیوتر امکان پذیر نمی باشد.

امروزه بواسطه ی استفاده از کامپیوتر ها بساری ازمشاغل سنتی منسوخ شده اند و انجام بسیاری از امور به سادگی و دقت بالا توسط رایانه ها و ربات ها امکان پذیر می باشد از طرف دیگر کسب و کارهای مبتنی برصنایع تولید تکنولوژی فرصت های شغلی بی شماری را برای افراد ایجاد نموده است. براساس اعلام نظرپیشکسوتان و بزرگان دنیای فناوری و ارتباطات  تا سال ۲۰۲۰ تنها ۱٫۴ میلیون فرصت شغلی در آمریکا و جود خواهد داشت و همچنین در سال۲۰۱۶ برنامه نویسان در رده ی پردرآمدترین شغل های جهان قرار داشته اند.

علاوه برآن ، کامپیوتر ها با سرعت بسیار بالایی درتمام زوایای زندگی انسانها نیز نفوذ نموده اند. امروزه حدود ۵/۳ میلیارد نفر در سراسر جهان از اینترنت استفاده می نمایند. این عدد نشان دهنده ی رشد فزاینده ی استفاده از انواع گوشی های هوشمند و تبلت و کامپیوترهای شخصی توسط افراد درسراسر جهان می باشد که این حقیقت یعنی ضرورت اگاهی از دانش زبان برنامه نویسی و توانایی اولیه در زمینه ی زبان های برنامه نویسی را به شدت تاکید می نماید.

ما با کمک زبان های برنامه نویسی به راحتی مینوانیم افکار و ایده های خود را پیاده سازی نموده و قدرت ذهنی خود را در تجزیه و تحلیل ، در زمینه ی حل مسایل مختلف به شدت افزایش دهیم. افزایش قدرت ذهنی توانایی حل مشکلات را در بهینه ترین زمان با بهترین روش های ممکن در بر خواهد داشت و درصد احتمال شکست ها ی احتمالی را در تمامی عرصه های زندگی چه کاری و چه شخصی تا حد یسیار زیادی کاهش خواهد داد.

افزایش قدرت ذهنی در تجزیه و تحلیل داده ها در واقع نگرش مارا در بیساری زمینه ها ارتقا خواهد داد. فراگیری زبان برنامه نویسی مذل ذهنی و زاویه فکری افراد را تغییر داده و دریچه های جدیدی را به روی ما خواهد گشود و در نتیجه درک بهتر از تکنولوژی و استفاده بهینه از آن را در بر خواهد داشت.

در پایان ذکر این نکته حائز اهمیت می باشد که زبان برنامه نویسی به منظور یادگیری بسیار ساده، ضروری ، جذاب و کاربردی می باشد و ارتباطی به سطح بالای استعداد افراد نداشته و پیش نیاز یادگیری آن تنها علاقه و پشتکار فرد یادگیرنده می باشد.

تعداد مشاهده مطلب : 758 بار

لینک کوتاه مطلب : https://poulgilan.com/?p=25313


نام و نام خانوادگی ( الزامی)

ایمیل (الزامی)

وبسایت / وبلاگ (اختیاری)