امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷

شماره های تماس با ما

(10خط)     33333145 - 013بررسی سیستم های DVR (بخش چهاردهم)


سیستم های DVR از دو دیدگاه Packaging ( بسته بندی ظاهری ) و عملکرد قابل بررسی هستند .

Packaging:
از نقطه نظر بسته ی ظاهری ، سیستم های DVR به دو گروه Stand Alone DVR و Computer Base DVR تقسیم می گردند. سیستم های Stand Alone DVR به سیستم هایی اطلاق می گردندکه به طور منفرد عمل نموده و نیاز به اینکه کامپیوتری به طور جداگانه ، برای عملکرد آن اختصاص یابد و به طور شبانه روز روشن باشد را نخواهد داشت . در واقع این سیستم ها از لحاظ سخت افزار اکثر تجهیزات سخت افزاری یک کامپیوتر را دارا هستند با این تفاوت که سخت افزارهای آن برای کاربرد خاصی متناسب با ویژگی های سیستم DVR طراحی گردیده اند . البته برای نظارت تصاویر و عملکرد چنین سیستم هایی نیز اغلب به یک کامپیوتر برای ناظر سیستم نیازمند خواهیم بود . البته این کامپیوتر فقط در زمان نظارت روشن و یا فعال خواهد بود.
نوع دیگری از سیستم های DVR موجودند که به صورت یک کارت داخلی ( Internal ) و یا Box خارجی External طراحی و تولید می گردند که این سیستم ها برای عملکرد ، نیاز به یک کامپیوتر دارند ، که این کامپیوتر برای عملکرد به صورت DVR باید همواره روشن بماند.
اما اگر بخواهیم مقایسه ای کوتاه بین این دو دسته ، از دیدگاه Packaging نماییم ، گفتنی است که سیستم های Stand Alone هزینه های به مراتب بالاتری نسبت به Card های DVD دارند و البته این سیستم ها عمدتا قابلیت های بیشتری را پشتیبانی می نمایند که شاید نمونه های حرفه ای از کارت های کامپیوتری گوشه ای از امکانات آنها را ارائه دهند . همچنین سیستم های Stand Along ضریب اطمینان بالاتری را نسبت به کارتهای کامپیوتر DVR هم از لحاظ سخت افزار و هم نرم افزار دارند.
یکی از معایب ریزبینانه ای که سیستم های DVR مبتنی بر کامپیوتر دارند این است که به دلیل طراحی عمومی کامپیوترها اغلب امکان روشن شدن بعد از قطع برق برای سیستم وجود ندارد که البته این عیب را با جایگزین نمودن ساده با سوئیچ Power سیستم می توان برطرف نمود .
نکته ی دیگر اینکه سیستم هایی که از کامپیوتر بهره می برند انعطاف پذیرتر بوده و به راحتی می توان امکانات مختلفی را از جمله کنترل PTZ و … را به آنها با نصب نرم افزار و سخت افزار ساده ای افزود.

تعداد مشاهده مطلب : 990 بار

لینک کوتاه مطلب : https://poulgilan.com/?p=13173


نام و نام خانوادگی ( الزامی)

ایمیل (الزامی)

وبسایت / وبلاگ (اختیاری)