امروز : چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸

شماره های تماس با ما

(10خط)     33333145 - 013آموزش رفع عیب غیر فعال بودن کلید های FN ( Function ) در لپ تاپ


با یکی دیگر از سری مقالات آموزش تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر همراه شما کاربران محترم مجتمع آموزشی پل گیلان هستیم. یکی از کلید های کیبورد لپ تاپ کلید Fn یا Function است. شما با ترکیب این کلید و کلید های F1 الی F12 می توانید ویدئو را پخش یا متوقف کنید، اسپیکر ها را Mute و یا با صدا کنید، کم یا زیاد بودن صدا را کنترل کنید، روشنایی نمایشگر را تغییر دهید، وای فای را خاموش و یا روشن کنید و … بنابراین این کلید ها می تواند بسیار مفید و موثر باشند. البته گاها شاهد لپ تاپ هایی هستیم که کلید های ترکیبی Function بر روی آن غیر فعال است. یا بخشی از این کلید ها کار نمی کنند. اگر تمام کلید های Fn غیر فعال بودند مسیر زیر را پی بگیرید.

غیر فعال بودن کلید های FN ( Function )
ابتدا به تنظیمات بایوس مراجعه کنید. این تنظیمات در لپ تاپ های مختلف با کلید های مختلفی در دسترس شما قرار می گیرد. به عنوان مثال با کلید F2 در لپ تاپ Acer و Asus و با کلید ESC در لپ تاپ های HP قابل دسترسی است. هر چند به محض بوت شدن لپ تاپ و مشاهده لوگوی آن، راهنمایی وجود دارد که کلید مورد نظر برای رفتن به تنظیمات بایوس را اعلام می کند. پس از ورود به تنظیمات بایوس در زبانه System Configuration به گزینه Action Keys Mode مراجعه کنید و مقدار آن را به Enabled تغییر دهید. در این شرایط تمامی کلید های Function فعال خواهند شد. با زدن کلید F10 و انتخاب گزینه YES تغییراتی که در تنظیمات اعمال شد ذخیره می شود.

توجه داشته باشید در صورت غیر فعال بودن تعدادی از کلید های Function مشکل به درایور های لپ تاپ مربوط می شود. با نصب درایور رسمی مشکل برطرف خواهد شد.

تعداد مشاهده مطلب : 2,837 بار

لینک کوتاه مطلب : https://poulgilan.com/?p=25778


نام و نام خانوادگی ( الزامی)

ایمیل (الزامی)

وبسایت / وبلاگ (اختیاری)