امروز : پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸

شماره های تماس با ما

(10خط)     33333145 - 013معرفی پنجره های (Windows) اصلی موتور بازی سازی یونیتی


با یکی دیگر از سری مقالات آموزشی دوره طراحی و برنامه نویسی بازی در از مجتمع پل گیلان در خدمت شما هستیم. در این مقاله به بررسی پنجره ها و بخش های اصلی موتور بازی سازی یونیتی می پردازیم.

یونیتی از پنجره های مختلفی تشکیل شده است که هر کدام از آن ها جهت انجام و ساخت کاری طراحی شده اند. اما در میان این پنجره های مختلف ، شش پنجره از اولویت بالاتری برخور دارند و کاربرد بیشتری در ساخت یک بازی دارند که بررسی هر یک خواهیم پرداخت:
پنجره Scene:

 

scene

همانطور که از اسم این پنجره پیداست ، این پنجره یک صحنه است که شما اجزای بازی خود را در آن گذاشته و بازی خود را میسازید. از آبجکت ها و مدل ها و عکس ها و شی های مختلف تا نور و هوش مصنوعی و … در این صحنه قرار می گیرد و اجزای بازی را میسازد.
پنجره Game:

 

game

این پنجره ، جایی که بعد از زدن دکمه Play در بالای صفحه بازی شما اجرا شده و موتور گرافیکی شروع به رندر اجزای بازی شما می کند و بازی شما جان می گیرد.
پنجره Hierarchy:

 

hierarchy

این پنجره مرتبط به پنجره scene است و جهت دسترسی آسان تر با شی های وارد شده در پنجره scene طراحی شده است. در این پنجره شی ها کاملا دسته بندی شده و می توانید با نام گذاری آن ها به راحتی آبجکت های مورد نظر خود را در زمان نیاز پیدا کنید.
پنجره Inspector:

 

inspector

هر آبجکتی در یونیتی دارای صفاتی است که این صفات ماهیت و رفتار آن آبجکت مشخص می کند. پنجره inspector محل قرار گیری صفات آبجکت های مختلف است تا بازیساز بتواند با توجه به نیاز خود این صفات را ویرایش یا اضافه یا حتی حذف نماید.
پنجره project:

project

این پنجره جهت مدیریت فایل ها استفاده شده در بازی شما از جمله مدل های سه بعدی ، تکسچر ، عکس های دوبعدی جهت بازی ها دوبعدی ، صدا ، موزیک و … طراحی شده و شما توسط این پنجره می توانید فایل های خود را به راحتی مدیریت کنید.
پنجره Console:

 

console

این پنجره مکانی است که کدنویسی یونیتی با شما سخن می گوید!!! از طریق این پنجره می توانید ایرادات کدهای خود را ببینید و اصلاح کنید.

امیدوارم این مقاله مفید بوده باشد.

 

تعداد مشاهده مطلب : 691 بار

لینک کوتاه مطلب : https://poulgilan.com/?p=17009


نام و نام خانوادگی ( الزامی)

ایمیل (الزامی)

وبسایت / وبلاگ (اختیاری)