امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷

شماره های تماس با ما

(10خط)     33333145 - 013موارد انتخاب برای نصب دوربین مداربسته (بخش ششم)


قدم اول  ( انتخاب دوربین مناسب ) : در انجام ارزیابی مکان اجرای پروژه ، مشخص می کنیم که چه تعداد دوربین مورد نیاز خواهد بود و الزامات عمومی هر یک از این دوربین ها چه خواهند بود. از جمله مکان قرارگیری ، میدان دید و شرایط نوری محیط . بر اساس این اطلاعات قادر به محدود کردن انتخاب خود از دوربین مناسب برای هر موقعیت خواهیم بود.

ویژگی های اصلی : چند ویژگی اصلی دوربین وجود دارند که نیاز به در نظر گرفتن آنها داریم.

وضوح یا Resolution : وضوح تصویر اندازه گیری سطحی از جزئیات تصویر را در بر دارد و می تواند نقش محوری در شناسایی موفق مظنون یا جزئیات بیشتر از حادثه بازی کند. بنابراین از سرمایه گذاری برای یک دوربین که تفکیک پذیری بالاتری به ویژه برای ضبط جزئیات بیشتر دارد مضایقه نباید کرد.

لوکس LUX : لوکس دوربین میزان نور مورد نیاز برای گرفتن یک تصویر قابل مشاهده است . دوربینی که لوکس پایین تری دارد بهتر است زیرا می تواند در شرایط کم نور نیز تصویربرداری کند. برای مثال دوربین های مادون قرمز( IR ) می تواند در تاریکی کامل تصویربرداری کند ، به طوریکه آنها در ۰ لوکس در حالت IR  قرار می گیرند. جرایم اغلب در مکانهای تاریک اتفاق می افتد بنابراین بهتر است دوربینی با کمترین لوکس ممکن انتخاب کنیم.

camera-1

در تصویر سمت راست آنچه چشم انسان می بیند و در تصویر سمت چپ تصویر دوربین ۰٫۱ LUX نشان داده شده است .

فاصله کانونی: فاصله کانونی لنز دوربین تعیین کننده چگونگی گستردگی و یا باریکی محیط قابل مشاهده توسط دوربین می باشد ، فواصل کانونی پایین و یا میدان دید گسترده تر به طور معمول برای پوشش گسترده مناطق ، بطوریکه برای مستند سازی فعالیت های محیط می تواند استفاده شود. فاصله کانونی بالاتر برای به دست آوردن جزئیات بیشتری از افراد و یا وسایل نقلیه عبوری از نقاطی مانند درها و یا دروازه ها استفاده می شود.علاوه بر این فاصله کانونی بالاتر زمانی مفید است که منطقه ای که باید مشاهده شود در دوردست باشد. برای محاسبه دقیق فاصله کانونی لنز مناسب برای یک مکان خاص می توانیم از نرم افزارهای مخصوص محاسبه فاصله کانونی استفاده کنیم.

لنز ثابت در مقایسه با لنز فاصله کانونی متغیر :

برخی از دوربین ها مانند دوربین دام همواره با لنز عرضه می شوند. دوربین های دیگر مانند دوربین های صنعتی نیاز به خرید لنز به صورت جداگانه دارند. این به ما اجازه می دهد که گزینه های مختلفی برای ایجاد دوربین مناسب بر اساس نیازهایمان داشته باشیم .

صدا :

اضافه کردن یک میکرفن با کیفیت بالا به سیستم می تواند به قابلیت های سیستم نظارت تصویری ما پویایی بیشتری اضافه کند. قرارگیری  میکرفن در مکان مناسب می تواند جزئیات بیشتری در مورد مجرمان از قبیل محل زندگی ، نام و سایر اطلاعات را ضبط کند . بعضی از دوربین ها دارای میکرفن داخلی هستند یا می توانیم یک میکرفن مستقل به صورت جداگانه خریداری و با سیستم خود ادغام کنیم .

 

 پایان بخش ششم

تعداد مشاهده مطلب : 1,038 بار

لینک کوتاه مطلب : https://poulgilan.com/?p=12830


نام و نام خانوادگی ( الزامی)

ایمیل (الزامی)

وبسایت / وبلاگ (اختیاری)