امروز : پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸

شماره های تماس با ما

(10خط)     33333145 - 013موتور بازی سازی آنریل انجین


با یکی دیگر از سری مقالات آموزشی دوره طراحی و برنامه نویسی بازی در از مجتمع پل گیلان در خدمت شما هستیم. در این مقاله می خواهیم به یکی دیگر از موتورهای گرافیکی مطرح دنیا در ساخت بازی های رایانه ای بپردازیم و توضیحاتی در مورد این موتور گرافیکی قدرتمند در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.
موتور بازی سازی آنریل انجین (Unreal Engine) که توسط شرکت و استودیو بازیسازی Epic Games و در سال ۱۹۹۸ ساخته شده است در ساخت بازی های رایانه به خصوص بازی های ویژه کنسول با گرافیک بسیار بالا، کاربرد زیادی دارد. توسط این موتور امکان توسعه و ساخت بازی برای کامپیتور های شخصی ، کنسول ها ، گوشی های هوشمند و همچنین بازی های برپایه وب وجود دارد.

 

unreal_engine_logo

این موتور گرافیکی یکی از قدیمی ترین و قدرتمند ترین موتورهای ساخت بازی عمومی در بین توسعه دهندگان بازی های رایانه ایست. ویژگی های بارز این موتور گرافیکی عبارتند از:
۱- رابط کاربری تمام گرافیکی: این موتور از رابط گرافیکی بسیار قدرتمند و البته پیچیده ای برخوردار هست. هر آنچه که شما برای ساخت یک بازی با کیفیت احتیاج دارید در این رابط در اختیار شماست. از سیستم ساخت جلوه های ویژه تا مدیریت شی های درون بازی.
۲- پشتیبانی از قدیمی ترین و پرکاربرد ترین زبان برنامه نویسی دنیا: موتور گرافیکی آنریل انجین از زبان برنامه نویسی Objective C بهره می برد. این زبان یکی از قدرتمندترین و اصیل ترین زبان های برنامه نویسی است. توسط این زبان بازی ساز می تواند ریز ترین جزئیات و دسترسی ها را برای ساخت بازی خود داشته باشد.
۳- سیستم قدرتمند Blueprint: این سیستم به معنای کدنویسی گرافیکی است. یعنی بازیساز می تواند حتی بدون نوشتن یک خط کد، با استفاده از نود های مختلف که موتور آنریل برای اون آماده کرده است بازی خود را بسازد. البته سطوح پیشرفته برای انجام عملیات های پیشرفته این سیستم در کنار کدنویسی بسیار موثر عمل خواهد کرد
۴- پشتیبانی از تمام پلتفرم های روز دنیا: آنریل این قابلیت را دارد که با آن بتوان برای تمام پلتفرم های روز دنیا از جمله PC ، Mac ، PS4 ، Xbox ، iOS ، Android و … خروجی گرفت و بازی های خود برای پلتفرم های مختلف آماده کرده و نشر داد. البته تمرکز این موتور برای ساخت بازی های کنسول و رایانه های شخصی می باشد.

در مجموع موتور آنریل انجین ، یکی از پیشرفته ترین و قدرتمند ترین موتور های عصر حاضر در جهت ساخت بازی های با کیفیت بالا است. این موتور در کنار قدرتمندی از پیچیدگی های بسیاری نسبت به دیگر موتور های بازی سازی برخوردار است. به همین دلیل از موتور های تیم های حداقل بالای ۱۰ نفر استفاده می شود و برای تیم های کوچک و مستقل مناسب نیست و باعث سردرگمی افراد و کاهش کیفیت بازی می شود.
امیدوارم از این مقاله کوتاه لذت برده و مثمر ثمر بوده باشد.

تعداد مشاهده مطلب : 753 بار

لینک کوتاه مطلب : https://poulgilan.com/?p=16883


نام و نام خانوادگی ( الزامی)

ایمیل (الزامی)

وبسایت / وبلاگ (اختیاری)