امروز : چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸

شماره های تماس با ما

(10خط)     33333145 - 013موتور بازی سازی یونیتی


با یکی از سری مقالات آموزشی دوره طراحی و برنامه نویسی بازی در از مجتمع پل گیلان در خدمت شما هستیم. در این مقاله می خواهیم به یکی از موتورهای گرافیکی مطرح دنیا در ساخت بازی های رایانه ای بپردازیم و توضیحاتی در مورد این موتور گرافیکی قدرتمند در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.
موتور بازی سازی یونیتی (Unity) که توسط شرکت Unity Technologies ساخته شده است در ساخت بازی های رایانه کاربرد بسیاری دارد. توسط این موتور امکان توسعه و ساخت بازی برای کامپیتور های شخصی ، کنسول ها ، گوشی های هوشمند و همچنین بازی های برپایه وب وجود دارد.

 

unity-logo-featured
این موتور گرافیکی یکی از محبوب ترین موتورهای ساخت بازی در بین توسعه دهندگان بازی های رایانه ایست. دلایل این محبوبیت را می توان به چند دسته تقسیم کرد:
۱- رابط کاربری تمام گرافیکی: درک و توانایی انجام کار با این موتور بخصوص برای افرادی که به تازگی وارد دنیای ساخت بازی های رایانه شده اند، بسیار راحت می باشد. رابط کاربری یونیتی بسیار ساده و قابل فهم بوده و بسیاری از پیچیدگی های موتور های گرافیکی دیگر در آن خبری نیست. تیم سازنده تمام تلاش خود را نموده تا تمام ابزار های مورد نیاز برای ساخت یک بازی به سهولت هر چه تمام تر در اختیار بازیساز باشد.
۲- پشتیبانی از دو زبان برنامه نویسی قدرمتند: موتور یونیتی از دو زبان قدرتمند برنامه نویسی ، C# و JavaScript پشتیبانی می کند. همچنین برنامه نویسی یونیتی ، در یکی از قدرتمندترین ابزار های ویرایشگر متن ، یعنی Monodevelop انجام میگیرد که توانایی ها و ابزار های این ویرایشگر متن بر هیچ برنامه نویسی پوشیده نیست. از دیگر ویژگی های زبان برنامه نویسی یونتی ، ساخت یافته بودن آن است. توسعه دهندگان یونیتی جهت سهولت کار بازی سازان، توابعی را از پیش آماده کرده اند که بسیاری کار های مورد نیاز در ساخت یک بازی را برای بازی سازی فراهم می کند و بازیساز را از ساخت توابع پیچیده برای انجام کار کوچک را آسوده خاطر میسازد.
۳- پشتیبانی از تمام پلتفرم های روز دنیا: یونیتی این قابلیت را دارد که آن بتوان برای تمام پلتفرم های روز دنیا از جمله PC ، Mac ، PS4 ، Xbox ، iOS ، Android و … خروجی گرفت و بازی های خود برای پلتفرم های مختلف آماده کرده و نشر داد.
۴- قیمت فوق العاده : قیمت خرید نسخه اوریجینال یونتی ، نسبت به دیگر موتور های ساخت بازی بسیار ارزان تر بوده و همین موضوع باعث شده که بسیاری از بازیسازان مستقل به سمت این موتور قدرتمند جذب شوند.

در مجموع می توان که موتور یونیتی ، پیشرفت های بسیار زیادی در این چند ساله اخیر داشته و خود به جایگاه ۱۰ موتور بازی سازی برتر دنیا رسانده است. این موتور جهت ساخت بازی های مخصوص به گوشی های هوشمند فوق العاده کاربردی بوده و بهترین نتیجه را به دنبال دارد. اما در راستای ساخت بازی های با کیفیت گرافیکی بسیار بالا (AAA Games) نسبت به موتور های گرافیکی دیگر از ضعف های بسیار زیادی رنج میبرد.

در مقاله بعدی بازی سازی به بررسی موتور گرافیکی Unreal Engine خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

تعداد مشاهده مطلب : 1,160 بار

لینک کوتاه مطلب : https://poulgilan.com/?p=16816


نام و نام خانوادگی ( الزامی)

ایمیل (الزامی)

وبسایت / وبلاگ (اختیاری)