امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷

شماره های تماس با ما

(10خط)     33333145 - 013گیم دیزاینر به چه کسی می گویند؟!


موضوع : گیم دیزاینر به چه کسی می گویند؟!

از سری مقالات آموزشی مجتمع پل گیلان در آموزش طراحی و برنامه نویسی بازی / بخش سوم

 

حتما شما داخل اطلاعات بازی ها کلمه “Game designer” که نشان دهنده یک فرد یا افرادی هست را زیاد داده اید. تو این مقاله قصد داریم به وظیفه گیم دیزاینر در تیم بازیسازی و اینکه این فرد چه تفاوتی با اعضای دیگه تیم دارد بررسی کوتاهی داشته باشیم.

گیم دیزاینر ها ، برنامه نویس نیستند!

شما باید بتوانید ایده هاتان را برای بقیه تصویر سازی کنید و آنها را درگیر خودتان کنید. احتیاج نیست که شما یک برنامه نویس خبره باشید یا اینکه بدانید بهترین کارت گرافیک برای اجرای بازیتان چیست! (البته دانستن این مطالب خالی از لطف نیست ولی نباید مبنا گیرد) کار شما این اس که به برنامه نویس در یک ورق کاغذ دقیق توضیح دهید برایتان “معبد” بسازد. بقیه کار برنامه نویس است که معبد شمارو با هر مصالح ای که مورد نیاز است بسازد.

گیم دیزاینر ها، طراح هنری (آرتیست) نیستند!

احتیاج نیست که شما یک آدم خبره تو دنیای گرافیک باشید. کار شما این است که آرتیست ها در یک ورق کاغذ بگویید که “معبد” شما نیاز دارد تزئین شود. بقیه کار آرتیست هست که تصمیم بگیرد با چه مصالحی و یا با چه اجزایی می خواهد معبد را تزئین کند. اشیاء و شخصیت ها هم در دیزاین شما احتیاج هست اما باید به آرتیست این آزادی داده شود تا خودش این نیاز ها را بسازد. دیزاینر وظیفه دارد که به آرتیست نمونه های محیط، چینش رابط کاربری (UI)، نقشه های زمین یا دنیا را عرضه کند. بعداً در مورد روش های تحقیق کردن برای یک سند دیزاین برایتان توضیح خواهیم داد.

گیم دیزاینر ها، مهندسین صدا و موزیسین نیستند!

شما یک دیزاینر هستید نه یک موسیقی ساز و جلوه ساز صوتی. کار شما این است که به مهندسین صدا و موزیسین ها بگویید که دقیقاً در چه محل ها و زمان هایی از بازی قرار است که موسیقی یا افکت صوتی با تم مدنظر پخش شود. در طول پروسه تحقیق شما می توانید ذهنیت هایتان در مورد نمونه سبک های مختلف موسیقی (مثل جاز، کلاسیک، راک و …)، تم موسیقی (هیجان انگیز، غمگین و …)، صدای کاراکتر ها و افکت های صوتی را برای تیمتان شرح دهید.

گیم دیزاینر ها، مغز متفکر بازی هستند!

شما یک سازنده بازی هستید، یک جان بخش، در یک کلام شما خدای بازیتان هستید.

بازی یک رویا در سر شماست که باید برای دیگران بیان شود. ناشر ها، توسعه دهنده ها و حتی خود شما باید مستندات مکتوبی که چشم انداز فوق العاده شما را ترسیم می کند ببینند. شما باید نقشه زمین بازی را ترسیم کنید، قوانین و ویژگی های بازیتان را که پایه های بازی شما و ویژگی های فوق العاده آن هست را شرح بدهید و مشکلات و نقطه های تاریک را حل کنید. هیچکس دیگری نمی تواند این تصمیمات و قضاوت های خداگونه را برای دیدگاه شما بگیرد. تصمیمات شما باید از هر گونه محدودیت و وابستگی به تکنولوژی آزاد باشد. این نوآوری شماست ، دید شماست ، نبوغ شماست. در یک کلام “این دنیا ساخته دست شماست”

تعداد مشاهده مطلب : 1,549 بار

لینک کوتاه مطلب : https://poulgilan.com/?p=10428


نام و نام خانوادگی ( الزامی)

ایمیل (الزامی)

وبسایت / وبلاگ (اختیاری)