امروز : جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸

شماره های تماس با ما

(10خط)     33333145 - 013حل مشکل خاموش شدن های ناگهانی لپ تاپ


با یکی دیگر از مقاله های آموزش تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر  از  مجتمع آموزشی پل گیلان در خدمتتان هستیم.این بار قصد داریم به مشکلی بپردازیم که علاوه بر اینکه شدیده آزار دهنده است، مراجعه کننده بسیاری نیز دارد. خاموش شدن های ناگهانی می تواند دلایل گوناگونی داشته باشد که در این مقاله آموزشی به بررسی همه عوامل می پردازیم.

حل مشکل خاموش شدن های ناگهانی لپ تاپ

۱- افزایش دمای CPU یا سایر چیپ ها:

لپ تاپ ها نسبت به داغ شدن پردازنده رفتار های گوناگونی از خود بروز می دهند که عبارتند از

• از بین رفتن تصویر و کاهش فعالیت های پردازشی به منظور کاهش دمای پردازنده
• ری استارت شدن دستگاه و استفاده از وقفه پردازشی به منظور کاهش دما
• خاموش شدن ناگهانی دستگاه به منظور جلوگیری از آسیب های احتمالی
بنابراین یکی از دلایل اصلی خاموش شدن ناگهانی، افزایش دمای پردازنده است که به دلیل ناکارآمد بودن سیستم خنک کننده رخ می دهد. خشک شدن خمیر سیلیکون، وجود اختلال در خنک کننده و گرد و خاک از عوامل اصلی این مشکل هستند که با سرویس به موقع برطرف خواهد شد.

۲- وجود باتری فاسد در لپ تاپ:
باتری های از قطعات مصرفی لپ تاپ به حساب می آیند و عمر مشخصی دارند. بنابراین انتظار می رود و پس از ۴ الی ۵ سال کیفیت و ماندگاری خود را از دست بدهند. تاکید در استفاده از باتری های قدیمی می تواند منجر به فاسد شدن آن ها شود. استفاده از باتری فاسد یکی از عوامل خاموش شدن های ناگهانی است. می توانید پیش از خرید باتری جدید، به مدت چند روز صرفا با آداپتور و شارژر با لپ تاپ کار کنید. در صورت سلامت کامل و عدم وقوع خاموشی ناگهانی نتیجه می گیریم باتری عامل این مشکل است.

۳- رَم:
اختلال در حافظه رم می تواند خود را به اَشکال گوناگونی نشان بدهد. هنک کردن، کُند شدن، پیغام خطای صفحه آبی، ری استارت های ناگهانی، خاموش شدن های ناگهانی و … از عوامل اختلال در رم هستند. البته توجه داشته باشید هرگز مسقیما سراغ تعویض رم نروید. عموما دیده شده با سرویس رم به وسیله اسپری های مخصوص مشکل برطرف شده است.

۴- وجود قطعه یا قطعات الکترونیکی معیوب:
رطوبت یا نفوذ آب و بخار آب به درون لپ تاپ می تواند باعث بروز تغییراتی در قطعات الکترونیکی شود که اصطلاحا به آن سولفات شدگی می گویند. اگر یکی از قطعات روی مادربرد دچار چنین مشکلی شده باشد از نظر ظاهری کاملا قابل تشخیص است. با شست و شوی قطعه توسط مسواک و تینر فوری، و در صورت برطرف نشدن مشکل تعویض قطعه مشکل قابل حل است.
دلایل دیگر نیز هستند که می توانند باعث بروز این مشکل شوند که در مقالات بعد مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

تعداد مشاهده مطلب : 6,347 بار

لینک کوتاه مطلب : https://poulgilan.com/?p=25911


نام و نام خانوادگی ( الزامی)

ایمیل (الزامی)

وبسایت / وبلاگ (اختیاری)