×
کاربر مهمان
ورود | عضویت

تمیز کردن چسب پایه های چسبی ic

همه گوشی ها در بخش های مختلف خود از یک پردازنده اصلی کمک می گیرند تا وظیفه ی مدیریت آن بخش را برعهده داشته باشند. این پردازنده ها همان آی سی ها هستند که از چندین مدل با شکل ظاهری متفاوت ساخته شده اند.

 اما در حال حاضر بر روی گوشی ها اکثراً از مدلی از آی سی استفاده میشود که همه پایه ها را در زیر خود دارد و اگر این آی سی ها را جدا کنید حتما باید آنها را پایه سازی کرده و بعد بر روی برد متصل کنید جالب اینجاست که بعضی از این آی سی ها به همراه چسب به برد متصل شده اند یعنی در کنار قلع از چسب هم برای استحکام بیشتر کمک می گیرند. چالش یک تعمیرکار در این مرحله این است که برای جدا کردن این آی سی ها باید حتماً چسب ها را تمیز کرده و بعد از آن سطح برد را کاملاً از چسب پاک کند.

البته همین کار باید روی خود آی‌سی هم تکرار شود تا بتوانیم پایه سازی را برای آی سی انجام دهیم.

اما تمیز کردن این چسب ها هم بر روی برد و هم بر روی آی سی، کار به نسبت مشکلی است چون در کنار این که باید به آن بخش گرما دهیم تا چسب ها نرم شود باید حواسمان هم باشد تا به آن بخش از برد یا آی سی ها آسیبی وارد نشود مخصوصاً پایه های اتصال چون اگر بی دقتی کنیم این پایه ها کنده شده و باید مسیر آسیب دیده را ترمیم کرد که کار بسیار مشکل و احساسی است. 

اگر به یادگیری تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری موبایل علاقه دارید حتما از صفحه دوره آنلاین آموزش تعمیرات موبایل  مجتمع پل دیدن فرمایید.

 در این ویدیو به بررسی این عملکرد می پردازیم تا بتوانید این مرحله از کار یعنی تمیز کاری چسب های سطح برد را در تعمیرات خود به درستی انجام دهید.

نظرات کاربران
نام و نام خانوادگی
ایمیل
مشاوره رایگان تلفنی