تخفیف ویژه طرح دست به آچار
×
کاربر مهمان
ورود | عضویت

بررسی حافظه هایRam, Rom, cache

پردازنده اصلی دستگاه برای اینکه عملکرد عادی خود را داشته باشد نیاز به حافظه دارد. حافظه های مختلفی برای گوشی تعریف شده است. یکی از معروف ترین حافظه ها ram میباشد که مخفف  random access memory است این نوع حافظه یک حافظه موقت برای دستگاه های موبایل میباشد .

حافظه دیگری تحت عنوان rom که مخفف کلمهread only memory داخل گوشی ها وجود دارد. این حافظه به حافظه هارد و یا حافظه فلش دستگاه معروف است و حافظه ای تحت عنوان cache نیز داخل سی پی یو و هارد دستگاه وجود دارد. این حافظه، موقت و در دسترس برای cpu دستگاه می باشد .

ما در این ویدیو علاوه بر تشریح کامل وظایف ای سی های گفته و نمایش جایگاه انها بر روی برد به این سوال نیز پاسخ می دهیم که به چه دلیل حافظه ی ram گوشیهای ایفون از حافظه ی ram گوشی های اندرویدی کمتر است ؟و یا اینکه کدهای امنیتی گوشی مثل بیس باند ورژن و imei در کدام بخش قرار میگیرند؟

بسیاری از تعمیرات نرم افزاری و ترفند های تعمیرات موبایل نیاز به یادگیری تخصصی دارد تا احتمال خطا کاهش یابد، پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که اگر به یادگیری عمیق و تخصصی علاقه دارید حتما در از صفحه آموزش تعمیرات موبایل ما مراجعه کنید

نظرات کاربران
نام و نام خانوادگی
ایمیل
مشاوره رایگان تلفنی