×
کاربر مهمان
ورود | عضویت

تشریح اجزای کلیدی مدار آنتن

زمانی که شروع به برقراری یک مکالمه میکنید داخل بخش آنتن گوشی چه اتفاقی در حال رخ دادن است؟ 

گوشی شما سیگنال مخاطب را از دکل bts دریافت میکند و توسط آنتن های مخفی وارد گوشی می شود. مرحله بعد این سیگنال توسط سوئیچ آنتن به عنوان سیگنال دریافتی تشخیص داده شده و وارد گوشی می شود، در مرحله بعد این سیگنال از فیلتر ها عبور پیدا می کند وارد lna ها میشود و بعد از آن وارد مرحله بعد می شود. اینجاست که آی‌سی ای تحت عنوان ترنسیور یا همان rf وارد عمل شده و شروع به پیاده سازی وظایفش در قبال سیگنال می کند و در مرحله آخر سیگنال را به بخش بیس باند واگذار می کند.

اما قرار نیست همیشه سیگنال دریافتی داشته باشیم در هنگام یک مکالمه علاوه بر سیگنال های دریافتی سیگنال های ارسالی نیز داریم.

برای ارسال یک سیگنال در مرحله اول سیگنال توسط بیس باند وارد بخش rf  می شود آی سی rf پس از انجام وظایف خودش سیگنال را به pf واگذار می کند و در نهایت سیگنال ما بعد از آی سی pf و سوئیچ آنتن شده و توسط آنتن های مخفی به دکل bts ارسال میشود.

ما در  این ویدیو به تشریح کامل بخش های گفته شده از جمله سوئیچ آنتن ،فیلترها، آی سی های lna, آی سی rf و در نهایت آی سی pf می پردازیم و تمامی این ای سی ها  روی برد نیز به شما نمایش می دهیم.

نظرات کاربران
نام و نام خانوادگی
ایمیل
مشاوره رایگان تلفنی