×
کاربر مهمان
ورود | عضویت

نحوه بررسی مدار شارژ

آموزش امروز مربوط به بررسی مدار شارژ یک دستگاه سامسونگ است. این کار قرار است به واسطه ولتاژ گیری در مدار انجام شود و مدار را به کمک مولتی متر و انتقال ولتاژ در بخش های مختلف، مورد بررسی قرار دهیم.

مدار مربوط به شارژ این دستگاه از سه بخش برد شارژ ، فلت اتصال شارژ و مدار بر روی مین برد تشکیل شده در مرحله اول سراغ بررسی برد شارژ پایین دستگاه خواهیم رفت.

برای این کار با اتصال یک شارژر به برد شارژ و اندازه گیری ولتاژ به کمک یک مولتی متر روی رنج ۲۰ ولت دی سی می توان سلامت این قطعه را مشخص کرد در مرحله بعد برای تست فلت اتصال برد پایین به مین برد هم می توانید از تست مولتی متر استفاده کنیم.

در مرحله نهایی و برای تست مین برد هم باید به سراغ نقشه رفته و قطعات موجود در مدار شارژ دستگاه را از طریق آن مشخص کنیم در این مرحله نیز می توانید با همان روش اقدام به تست کردن قطعات موجود در مدار شارژ کنید و در صورتی که قطعه معیوبی در مدار وجود داشته باشد میتوانید آن را مشخص کنید.

“ با شرکت در دوره آموزش تعمیرات نرم افزاری موبایل، با اعطای مدرک بین المللی و فنی حرفه ای به صورت تضمینی و تخصصی در بخش نرم افزار موبایل متخصص شوید ”

نظرات کاربران
نام و نام خانوادگی
ایمیل
مشاوره رایگان تلفنی