تخفیف ویژه طرح دست به آچار
×
کاربر مهمان
ورود | عضویت

نقشه خوانی و تست قطعات، عیب یابی بخش صوت در تعمیرات موبایل(قسمت 4)

شماتیک های فنی و نماد های پرکاربرد

ما در ویدیو امروز قصد داریم شماتیک های فنی و نمادهای پرکاربرد نقشه مثل نماد آی سی، ولتاژ تغذیه،مین برد،میکروفن ،کریستال ها و کانکتورها را روی نقشه نشان دهیم . علاوه بر این سراغ یک نمونه آی سی روی نقشه رفته و اصطلاحات و کلماتی که به خود آی سی و پایه های آن اختصاص داده شده را کاملا تشریح می کنیم و اینکه چطور هر پایه آی سی را به وسیله آدرسی که داخل شماتیک داده شده را روی برد نیز بتوانیم پیدا کنیم .

اما در نهایت یک عیب یابی بخش صوت را نیز انجام خواهیم داد. بخش صوت این گوشی کاملا از کار افتاده و میکروفون و بلندگو های دستگاه غیر فعال شده است. در این شرایط شک اول ما سمت ای سی صوت یا همان کدک میرود. در مرحله اول آی سی صوت را از لحاظ ظاهری بررسی می‌کنیم و در مرحله بعد ولتاژ راه انداز آی سی را  چک می کنیم . اما ولتاژ راه انداز ic چیست ؟

هر ای سی برای اینکه فعالیت عادی خود را داشته باشد نیاز به ولتاژ اولیه دارد تا روشن شود اگر این ولتاژ به ای سی اعمال نشود ای سی فعالیتی نخواهد داشت . در ادامه این ویدیو شروع به اندازه گیری ولتاژ راه انداز آیسی می کنیم تا در نهایت بتوانیم مشکل گوشی را حل کنیم.

برای حرفه‌ای شدن در حوزه تعمیرات سخت افزاری انواع موبایل بهتر است در دوره تخصصی آموزش تعمیرات موبایل شرکت نمایید و وارد بازارکار شوید و درآمد بالا کسب نمایید.

 

نظرات کاربران
نام و نام خانوادگی
ایمیل
مشاوره رایگان تلفنی