تخفیف ویژه طرح دست به آچار
×
کاربر مهمان
ورود | عضویت

نقشه خوانی و تست قطعات، عیب یابی مدار بک لایت در تعمیرات موبایل(قسمت پنجم)

 ریزی لامپهای ال ای دی

صفحات نمایش ال سی دی برای اینکه نور پس زمینه شان تامین شود از ریزی لامپهای ال ای دی استفاده می کنند. این ریز لامپ ها برای تامین انرژی خود تقریباً نیاز به ۲۰ ولت برق دارند اما ولتاژ باتری دستگاه تقریباً چهار ولت است. تحت این شرایط ما نیاز به یک مدار واسط به عنوان مدار بکلایت داریم تا ولتاژ ۴ ولت باتری را تبدیل به ۲۰ ولت کند. این مدار تقویت کننده ولتاژ از چند قطعه اصلی تشکیل شده است . آی سی تحت عنوان بک لایت یک یا چند عدد سلف و یک دیود در خروجی وجود دارد برق از سمت باتری وارد مدار بکلایت میشود.

 آی سی بک لایت به همراه سلف شروع به تقویت ولتاژ  میکنند اما این ولتاژ تقویت شده متناوب نیز می شود برای اینکه این ولتاژ متناوب را تبدیل به ولتاژ مستقیم کنیم از یک دیود استفاده می شود. قطعا اگر مدار بک لایت درست کار نکند صفحه نمایش ما دچار مشکل شده و ما هیچ تصویری در خروجی نخواهیم داشت.
در این ویدیو یک گوشی با مشکل بک لایت وجود دارد و ما می‌خواهیم به وسیله نرم افزار dzkj مشکل این گوشی را حل کنیم. در مرحله اول شروع به تست مسیر پایه های کف آی سی تا قطعات دور و بر می کنیم و سپس تست قطعات مدار بک لایت را انجام می دهیم تا بتوانیم مشکل را پیدا کنیم.

آموزش تخصصی تعمیرات موبایل با مدرک فنی حرفه ای در مجتمع اموزشی پل

نظرات کاربران
نام و نام خانوادگی
ایمیل
مشاوره رایگان تلفنی