×
کاربر مهمان
ورود | عضویت

تعویض سوکت سیم کارت بلک بری

در آموزش امروز باهم تعویض سوکت سیم کارت را در یک گوشی بلک بری انجام خواهیم داد.

از آنجایی که گوشی های بلک بری سهم کوچکی در بازار فروش ایران را دارند تعمیرات این دستگاه ها نیز به دلیل کمبود اطلاعات در مورد آن ها به سختی انجام می شود. اما باید بدانیم که از نظر طراحی و قطعات استفاده شده در این گوشی ها تفاوتی با گوشی های دیگر وجود ندارد.

دستگاه امروز دچار مشکل سیم کارت است و سوکت سیم کارت این دستگاه به طور کامل تعویض خواهد شد.

شروع به یازکردن گوشی بلک بری

در مرحله اول اقدام به باز کردن دستگاه خواهیم کرد و با باز کردن دو پیچ مخفی پشت دستگاه اقدام به جدا کردن قاب از تاچ و السیدی خواهیم کرد.

در مرحله بعد اقدام به باز کردن پیچ های روی مین برد  می کنیم تا بتوانیم مین برد را از فریم نگهدارنده دستگاه جدا کنیم سپس به سراغ سوکت سیم کارت رفته و این قطعه را با استفاده از حرارت هیتر خارج میکنیم. به دلیل خراب بودن قطعه نیازی به سالم خارج کردن آن نیست و به راحتی می توانید با سوزاندن پایه ها آن را از روی برد خارج کنیم. در این مرحله با استفاده از سیم قلع کش و هویه قلع اضافه روی پایه های مین برد را جمع کرده تا اتصال سوکت به راحتی انجام شود.

در هنگام نصب سوکت جدید کمی خمیر قلع روی پایه ها قرار می دهیم و سوکت را روی آنها قرار خواهیم داد حال می‌توانید از همان روش های حرارت از زیر استفاده نموده و سوکت را در جای خود نصب کنید.

پس از ذوب شدن قلع زیر پایه ها از اتصال درست پایه ها اطمینان حاصل کنید و در مرحله بعد اقدام به سرویس کردن پایه های برد نمایید.

در مرحله آخر قطعات گوشی را روی هم نصب کرده و اقدام به تست دستگاه با استفاده از یک سیم کارت می نماییم.


تمامی افرادی که علاقه مند به یادگیری تخصصی تعمیرات موبایل هستند؛ تهیه بسته آموزش تعمیرات موبایل مجتمع آموزشی پل میتواند برای شما مفید باشد.

نظرات کاربران
نام و نام خانوادگی
ایمیل
مشاوره رایگان تلفنی