×
کاربر مهمان
ورود | عضویت

آموزش تعویض ال‌سی‌دی گوشی (مختص همه دیوایس‌ها)

تعویض ال‌سی‌دی گوشی چگونه انجام می‌شود

دستگاه‌ها برای برقراری ارتباط بهتر با کاربر خود از صفحه‌های نمایش استفاده می‌کند در ابتدا دستگاه‌ها نیاز چندانی برای داشتن صفحه‌نمایش‌های بزرگ و باکیفیت نداشتند.
چرا که این دستگاه‌ها فقط قابلیت برقراری ارتباط بین دو دستگاه را داشتند و فقط نیاز به نمایش شماره تماس‌گیرنده داشتند؛ اما باگذشت زمان و پیشرفت دستگاه‌ها و اضافه‌شدن قابلیت‌های مختلف به دستگاه داشتن صفحه‌نمایش بزرگ در گوشی‌ها یک نیاز اساسی شد.
اما به دلیل نوع طراحی این صفحه‌نمایش‌ها خرابی در آنها بسیار زیاد است خرابی‌هایی که در اثر ضربه آب‌خوردگی و مشکلات این چنینی به وجود می‌آید در این زمان نیاز به تعمیر دستگاه وجود دارد که برای انجام این کار نیاز به آموزش دوره تعمیرات موبایل در یک دوره کامل وجود دارد.
زمانی که صفحه‌نمایش دچار آسیب شد تعویض ال‌سی‌دی گوشی یکی از راه‌حل‌هایی است که در این مشکلات مورداستفاده قرار می‌گیرد انجام این کار نیازمند آموزش تعویض ال‌سی‌دی گوشی به روش درست است.
بنابراین همیشه نیاز به یک مرجع درست و اصولی برای آموزش این امر وجود داشته؛ پس بر آن شدیم تا بتوانیم آموزش تعویض ال‌سی‌دی موبایل را به طور کامل و درست در آموزش دوره تعمیرات موبایل به شما ارائه دهیم.

چه زمان‌هایی نیاز به تعویض تاچ ال‌سی‌دی وجود دارد

اما درمورد ول باید به این نکته اشاره کنیم که چه زمان‌هایی نیاز به تعویض صفحه‌نمایش وجود دارند حالت‌های مختلفی برای این امر وجود دارد که باید توسط یک متخصص مورد بررسی قرار گیرد؛اما اگر شما قصد آموزش تعویض ال‌سی‌دی موبایل را دارید می‌توانید به نکات زیر توجه کنید
وجود شکستگی در صفحه‌نمایش.

درصورتی‌که روی صفحه‌نمایش دستگاه شما شکستگی‌هایی وجود دارد

 که به‌وضوح مشخص است و باعث اختلال در کارکرد دستگاه چه در بخش صفحه‌نمایش و چه در بخش تاچ دستگاه شده است شما نیاز به تعویض تاچ و ال‌سی‌دی دستگاه خواهید داشت البته باید به این نکته اشاره کرد که در بعضی از مدل‌ها تاچ از ال‌سی‌دی جداست و می‌توان آنها را به‌صورت جداگانه تعویض کرد.
البته این نکته در مورد گوشی‌های قدیمی بیشتر صدق می‌کند در مدل‌های جدید معمولاً این حالت وجود ندارد و نیاز به تعویض تاچ و ال‌سی‌دی به‌صورت هم‌زمان است.

سیاه یا سفیدشدن صفحه‌نمایش

زمانی که دستگاه‌ها فقط تصویر سیاه و یا سفید نمایش می‌دهند  می‌تواند به معنی خراب ‌شدن صفحه‌نمایش باشد در این حالت به ‌احتمال زیاد شما نیاز به تعویض ال سی دی گوشی در دستگاه خود دارید؛اما گاهی مشکل از روی مین برد هم خواهد بود و در این حالت نیاز به تعمیرات اساسی بر روی برد وجود دارد که برای انجام این کار نیاز به دوره آموزش تعمیرات موبایل دارید.
اما در صفحه‌های نمایشی که دستگاه از نوع ال‌سی‌دی است امکان سیاهی تصویر می‌تواند به‌خاطر خرابی بک‌لایت در دستگاه باشد در صفحه‌های نمایش ال‌سی‌دی به دلیل اینکه پیکسل‌ها نمی‌توانند از خود نور ایجاد کنند برای مرعی شدن و دیدن این پیکسل‌ها نیاز به‌نوعی نور در پشت این پیکسل‌ها وجود دارد به این نور بک‌لایت گفته می‌شود.

درصورتی‌که روی تصویر ایجاد شده در نمایشگر خط‌های عمودی یا افقی ایجاد گردد

ایجاد این خط‌ها روی صفحه‌نمایش به معنی قطع‌شدن مسیرهای اتصال صفحه‌نمایش نسبت به فلت‌های ارتباطی این دستگاه‌هاست در این حالت نرسیدن دیتا به پیکسل‌های موجود در آن مسیر باعث ایجاد خط‌هایی با رنگ‌های متفاوت که بیشتر به رنگ سبز یا سفید دیده می‌شوند خواهد شد تنها راه حل مشکل تعویض ال سی دی گوشی می باشد.

ایجاد لکه در پس‌زمینه صفحه‌نمایش پس از آب‌خوردگی

در مواردی که دستگاه دچار آب‌خوردگی می‌شود ممکن است تصویر روی دستگاه همچنان ایجاد شود؛ اما ایجاد یک سری لکه‌ها در پس‌زمینه تصویر آزاردهنده خواهد بود در این مشکل می‌توان برگه‌های پشت صفحه‌نمایش ال‌سی‌دی را تمیز کرد؛ اما امکان اینکه مشکل به‌صورت ۱۰۰ درصدی برطرف شود کم خواهد بود و برای حل مشکل کامل دستگاه نیاز به تعویض ال سی دی موبایل وجود دارد. آیا می‌توان صفحه‌نمایش را بدون تعویض تعمیر کرد.

درصورتی‌که فلت یا سوکت اتصال آن آسیب‌دیده باشد .در پاره‌ای از موارد مشکلات به وجود آمده در صفحه‌نمایش مربوط به فلت اتصال صفحات و یا سوکت اتصال آنها بر روی فلت می‌باشد.
در این موارد می‌توان با تعویض این فلت و یا سوکت روی آن مشکل را برطرف کرد البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که تنها در صفحه‌نمایش‌های ال‌ای‌دی امکان تعویض این فلت‌ها از روی صفحه‌نمایش وجود دارد و این مشکل در صفحه‌های نمایش ال‌سی‌دی فقط با تعویض ال سی دی گوشی  قابل به انجام است.درصورتی‌که روی صفحه‌نمایش دستگاه شکستگی وجود داشته باشد؛ اما به‌درستی کار کند.

در مواردی که صفحه‌نمایش دستگاه دچار شکستگی شده ولی همه بخش‌های آن به‌درستی کار می‌کنند نیازبه تعویض صفحه‌نمایش وجود ندارد البته در این حالت باید کارکرد تاچ و صفحه‌نمایش در همه بخش‌ها به‌درستی اتفاق بیفتد.در این حالت می‌توان با استفاده از دستگاه‌های خاصی شیشه روی صفحه‌نمایش را که به اسم گوریلا گلس شناخته می‌شود تعویض کرد.در این حالت دیگر نیازبه تعویض ال‌سی‌دی گوشی نیست و می‌توان با تعویض این قطعه مشکل دستگاه را برطرف کرد.

انواع کیفیت‌های صفحه‌نمایش در بازار به چه گونه است

اما زمانی که صفحه‌نمایش دچار آسیب شد و تصمیم به تعویض آن گرفتید با انبوهی از کیفیت‌های مختلف صفحه‌نمایش در بازار روبرو خواهید شد که می‌توانید برای تعویض قطعه خود آنها را انتخاب نمایید.برای مثال می‌توان به کیفیت‌های اورجینال، اورجینال بازار،های‌کپی، می‌توان اشاره کرد.در این قسمت باید اشاره کنم که اگر به‌صورت اصولی آموزش تعویض ال‌سی‌دی  گوشی را ندیده‌اید بهتر است برای انتخاب کیفیت مناسب صفحه‌نمایش در دستگاه خود با یک تعمیرکار و متخصص مشورت نمایید.

ابزارهای موردنیاز برای تعویض ال‌سی‌دی کدام است

به‌طورکلی می‌توان گفت که تعویض صفحه‌نمایش‌ها یکی از ساده‌ترین کارها در این بخش می‌باشد که به ابزار کمی نیاز دارد تا بعد از آموزش تعویض ال‌سی‌دی گوشی‌ها بتوانید آن را انجام دهید.
بازارهای موردنیاز برای انجام این کار به‌صورت معمول انواع آچارهای باز کردن دستگاه و سپراتور برای جداکردن صفحه‌های نمایش‌های آسیب‌دیده و همچنین حلال‌های چسب برای جداکردن چسب‌های ال‌سی‌دی‌های موجود بر روی دستگاه‌ها می‌باشد.بنابراین با داشتن چند ابزار ساده یاد شده بالا به‌راحتی می‌توان صفحات نمایش را مورد تعویض قرارداد.

مراحل تعویض صفحه‌نمایش به چه صورت است

مراحل تعویض ال سی دی گوشی  در دستگاه‌ها می‌تواند حالت‌های مختلفی داشته باشد برای مثال در گوشی‌های آیفون برای باز کردن صفحه نیاز به باز کردن کل دستگاه نیست و فقط با جداکردن صفحه‌نمایش می‌توانید اقدام به نصب صفحه‌نمایش جدید کنید؛اما در بعضی از مدل‌ها برای تعویض صفحه‌نمایش باید کل دستگاه باز شود بدین معنا که دستگاه از قسمت پشتی باز شده و باید کاور پشت دستگاه جدا و سپس مین برد و متعلقات مربوط به آن جدا شود و در نهایت بتوانید صفحه‌نمایش جدید را روی دستگاه نصب کنید.
البته باید به این نکته هم اشاره کنیم که بعضی از مواقع تعویض ال سی دی گوشی با فریم انجام می‌گردد به این معنی که دیگر نیاز به جداکردن ال‌سی‌دی از قاب دستگاه نیست و کل قاب تعویض می‌گردد برای این منظور شما قطعاتی مانند برد باتری دوربین‌ها و فلت‌ها را به قاب جدید منتقل می‌نمایید.

سخن پایانی

می‌توان گفت تعویض صفحه‌نمایش یکی از مبحث‌های تعمیرات آسان در بحث آموزش تعمیرات موبایل می‌باشد، می‌توان به‌ راحتی آموزش تعویض ال‌سی‌دی موبایل‌ها را آموخت و از آن درآمد کسب نمود؛ اما بدون آموزش تعویض ال‌سی‌دی گوشی نمی‌توان این کار را به‌ صورت اصولی انجام داد و نیاز است تا شما به ‌صورت یک حرفه‌ای وارد این بخش از بازار کار شوید.

نظرات کاربران
نام و نام خانوادگی
ایمیل
مشاوره رایگان تلفنی