تخفیف ویژه طرح دست به آچار
×
کاربر مهمان
ورود | عضویت

قفل شدن اپل آیدی و روش های باز کردن آن بدون هزینه

برای هر کاربر گوشی های آیفون ، اپل آیدی یک نام آشنا محسوب می‌شود و آن هم به دلیل این است که تا زمانی اپل آیدی بر روی گوشی قرار نگرفته باشد، خیلی از امکانات رایج آن از قبیل دانلود و نصب برنامه ها و استفاده از icloud که یک خدمت ذخیره سازی اطلاعات به صورت رسمی است، قابل استفاده نخواهد بود. 
در نتیجه همین اپل آیدی که بسیار کاربردی و اساسی است، در بعضی زمان ها کاربر را دچار دردسرهایی نیز می کند.
مثلاً در صورت فراموشی رمزو قفل شدن اپل آیدی ، باید بدانید که دچار دردسر بزرگی خواهید شد و در این صورت استفاده از این فضا و دسترسی به خدمات و اطلاعات ذخیره شده در icloud غیر ممکن خواهد بود.
در این مقاله ما قصد داریم تا مشکلات پیرامون حل مشکل قفل شدن اپل ایدی را مورد بررسی قرار دهیم زیرا عموماً هر کاربر ممکن است با مشکل قفل شدن اپل آیدی کارتی و موارد این چنینی روبرو شود. 
اول بیایید کمی درباره اپل آیدی و ویژگی های آن که در بحث دلایل قفل شدن اپل آیدی مورد نیاز است صحبت کنیم تا در باز كردن اپل ايدي فراموش شده و مشکلات مشابه، نحوه رفع آن را فرا بگیریم. 

در صورت علاقمندی به حوزه تعمیرات گوشی های آیفون می توانید از آموزش تعمیرات موبایل آموزشگاه پل استفاده کرده و تبدیل به یک متخصص ماهر و تعمیرکار موبایل شوید.

اپل آیدی دقیقاً چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

اپل آیدی گوشی های آیفون ، اکانتی است که توسط یک ایمیل ساخته می‌شود و کاربردهای بسیار زیادی دارد. به دلیل ساختن این اکانت به صورت اختصاصی برای یک کاربر, شما می‌توانید با آن به فضای ابری مخصوص آیفون ها که به صورت رایگان در اختیار شما و اکانتتان قرار داده دسترسی داشته باشید.
در کنار دسترسی به فضای icloud شما می‌توانید از برنامه‌های مخصوص آیفون ها با این اکانت استفاده کنید. برنامه های مختلفی از قبیل iCloud , imassage , apple music  و… است که هر کدام از برنامه های اصلی برای کار با یک گوشی محسوب می شود.

اپل آیدی کارتی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

خیلی از افراد در زمان خرید گوشی‌های جدید آیفون راه‌اندازی اپل آیدی خود، خیلی به مشخصات اپل آیدی دقتی ندارند و فقط می‌خواهند, اپل آیدی روی گوشی آنها راه‌اندازی شود تا از خدمات آن استفاده کند.
مشکلی که وجود دارد این است که به هیچ عنوان اپل آیدی کارتی وجود خارجی نداشته و شرکت اپل نیز به هیچ وجه خدماتی به این شکل ندارد.
این کارت‌ها توسط بعضی از افراد تهیه و با مشخصات نامعتبر بر روی یک کارت نوشته شده آماده فروش می شود.
البته این نوع کارت‌ها فقط در کشورهایی که مشکلات تحریم را تجربه می‌کنند مورد استفاده قرار می‌گیرد که در نتیجه اطلاعات آن فاقد تأییدیه شرکت است و در خیلی زمان‌ها سرویس‌های اپل برای این حساب ها دچار قفل اپل آیدی‌ها می شوند و شرکت آنها را مسدود می کند.


چه زمانی قفل شدن اپل آیدی رخ می دهد؟

باید بدانید که اپل آیدی توسط شرکت سازنده یعنی اپل در شرایط خاص مخصوصا زمان‌هایی که احساس خطر امنیتی می‌کند قفل می‌شود. 
این خطرها ممکن است به دلیل این باشد که حس کنند فردی بدون اجازه به اکانت دیگری قصد دسترسی دارد و یا اینکه در مراحل امنیتی اکانت اقدامات نادرستی انجام شده باشد. 
این حالات را بیشتر زمانی مشاهده می‌کنید که رمزی را به صورت پیاپی، نادرست وارد کنید در آن زمان اپل آیدی به سرعت قفل می‌شود.
البته خیلی وقت‌ها سؤالات امنیتی که یکی از مهم‌ترین بخش‌های امنیت یک اپل آیدی است، به دلیل تأیید نشدن توسط کاربر و عدم دریافت پاسخ صحیح، اکانت شما را قفل می‌کند.
البته باید گفت که دلایل بسیار زیادی برای قفل شدن اپل آیدی وجود دارد؛ اما چیزی که باید بدانید این است که هرگونه اقدام غیررسمی و شک برانگیز برای اپل ،جهت ورود به حساب یا تغییر اطلاعات آن ،باعث قفل شدن اپل آیدی می‌شود و پیام‌هایی را با عباراتی مانند:
● This Apple ID has been disabled for security reasons
● You can’t sign in because your account was disabled for security reasons
● This Apple ID has been locked for security reasons
بر روی گوشی آیفون شما ظاهر می‌کند.

قفل شدن اپل آیدی کارتی چگونه رخ می دهد؟

زمانی اپل آیدی کارتی شما دچار مشکل می‌شود که قصد تغییر مشخصات آن را داشته و یا به هر دلیل نیازمند بازیابی آن هستید.
در این زمان به دلیل اینکه اطلاعات موجود بر روی اپل آیدی کارتی شما شخصی‌سازی شده نیست، مشکلات متعددی رخ می‌دهد و اصلی‌ترین آن عدم دسترسی به اپل آیدی شماست.
در بعضی زمان‌ها نیز به دلیل اشتراک گذاری اطلاعات اپل آیدی کارتی ، ممکن است شما با عبارت اکتیو نبودن یا not active اپل آیدی خود مواجه شوید که در این صورت برای فعال سازی مجدد نیاز به پسورد داشته و به نوعی دسترسی اپل آیدی برای شما ممکن نیست.
 

چگونه اپل ایدی قفل شده را باز کنیم ؟

زمانی که اپل آیدی گوشی‌تان قفل شود روش‌های مختلفی برای بازیابی آن وجود دارد که ما در اینجا سعی کرده‌ایم تا روش‌های رایگان را مورد بررسی قرار دهیم.
این روش‌ها در چندین حالت و با استفاده از نرم‌افزارها و سایت‌های مختلف قابل انجام است.
روش‌های پولی نیز برای باز کردن اپل ایدی فراموش شده وجود دارد؛ اما خارج از بحث این مقاله می‌باشد.

باز كردن اپل ايدي قفل شده

روش اول: از راحت‌ترین و اولیه‌ترین اقدامات یک اپل آیدی قفل شده این است که از مسیر قانونی آن اقدام کنید و آن هم استفاده از سایتی با عنوان iforgot.apple.com می باشد.
برای این کار از دو طریق می‌توان اقدام به باز كردن اپل ايدي قفل شده خود کرد.
● سراغ خود اپل آیدی بروید و با وارد کردن آن در سایت می‌توانید درخواست گذرواژه جدید کنید.
● در صورت نداشتن اپل آیدی خود می‌توانید از شماره تلفنی که در زمان ساخت اپل آیدی استفاده کردید کمک بگیرید
● با وارد کردن شماره تلفن و یا اپل آیدی ،مرحله بعدی وارد کردن کد نوشته شده در تصویر جهت تأیید اکانت است.

روش دوم: شما می‌توانید برای فراموشی اپل ایدی و قفل شدن گوشی خود از سایت دیگری نیز استفاده کنید. این سایت با آدرس appleid.apple.com در دسترس می‌باشد.
● شما باید وارد این سایت شده و در قسمت ورودی ،اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید.
● در بخش دستگاه ها میتوانید گوشی خود را انتخاب و سپس اکانت مورد نظر را با عبارت remove from account پاک کنید.


روش سوم: این روش نیز مشابه روش قبلی می‌باشد و دیگر نیازی به وارد شدن در سایت شرکت اپل جهت بازیابی و یا حذف اکانت نیست.
● برای این کار در قسمت تنظیمات بر روی اپل آیدی خود در بالای تنظیمات کلیک کنید.
● حال بر روی عبارت password & security زده و اقدام به تغییر پسورد کنید.
● در مرحله اول از شما پسورد قبلی را می‌خواهد و در صورت نداشتن پسورد می‌توانید از روش بعدی که در ادامه قصد توضیح آن را داریم استفاده کنید.

روش چهارم: در زمانی که پسورد خود را ندارید می‌توانید از نرم‌افزار بسیار کاربردی به عنوان apple support کمک بگیرید.
● با وارد شدن در نرم افزار بخش reset password را انتخاب کنید و سپس گزینه‌ای به عنوان a different apple ID را مشاهده می‌کنید
● شما می‌توانید از یک اپل آیدی دیگر برای حل مشکل قفل اپل ایدی اصلی خود استفاده کنید.


پروش پنجم: سؤالی که همیشه برای افرادی که از اپل آیدی کارتی استفاده می‌کنند این است که در صورت قفل شدن اپل ايدي چه كنيم ؟
برای اپل آیدی‌های کارتی پیشنهاد می‌شود تا آن را حذف و یا آن را غیر فعال کنید.  
● برای این کار در اولین مرحله سعی کنید تا از حساب اپل آیدی خارج شوید
● اول وارد بخش تنظیمات شده و سپس بر روی حساب کاربری کلیک کنید
● حال در بخش تنظیمات آی کلود، بخش find my iphone را غیر فعال بگذارید.
● در این صورت با فکتوری ریست یا ریستور شدن گوشی، اپل آیدی شما اکتیو نمی‌شود و می‌توانید برای حذف آن اقدام کنید
● پیشنهاد می‌شود تا قبل از این کار از تمام اطلاعات موجود در دستگاه خود بک آپ بگیرید.


کلام آخر

در اینجا ما چندین روش از قفل شدن اپل آیدی و روش های غیر فعال کردن آن را مورد بررسی قرار دادیم. حتماً از سایر مقالات ما نیز دیدن کنید. همچنین می توانید دوره های آموزش تعمیرات گوشی آیفون و یا آموزش آنلاین تعمیرات موبایل آموزشگاه پل را تهیه کنید و به عنوان فردی حرفه ای در این حوزه قدم بگذارید.

نظرات کاربران
نام و نام خانوادگی
ایمیل
مشاوره رایگان تلفنی