×
کاربر مهمان
ورود | عضویت

آموزش پروگرام هارد گوشی موبایل با روش های کاربردی

پروگرام هارد یکی از بحث‌های مهم در حوزه تعمیرات موبایل است که تخصص بسیار زیادی را در مراحل انجام کار نیاز دارد. عموماً افرادی که پروگرام موبایل انجام می‌دهند تخصص بالایی را در این حوزه های تعمیرات نرم‌افزار و همچنین سخت‌افزار دارند و با دانش خود اقدام به رفع مشکل در حوزه پروگرام موبایل می‌کنند.
ما قصد داریم در این مقاله طریقه پروگرام موبایل برای گوشی‌ها را مورد بررسی قرار دهیم و مدلی از نرم‌افزار و باکسی که برای این کار نیاز است را به شما معرفی کنیم.
اما قبل از شروع بحث مراحل پروگرام موبایل شما نیاز دارید تا بدانید که در چه زمان نیاز به این کار است.
در بخش اول باید گفت که عبارت آموزش پروگرام موبایل عبارت چندان درستی نیست و باید آن را با آموزش پروگرام هارد موبایل جایگزین کرد؛ چون در حقیقت آی سی هارد است که نیاز به پروگرم شدن دارد؛ اما در بازار و در میان بعضی تعمیرکارها عبارت پروگرام موبایل بسیار رایج شده است.

پروگرام هارد چیست

در بیان ساده برای جواب به این سؤال می‌توان گفت که پروگرم هارد گوشی یک روند ترکیبی از سخت‌افزار و نرم‌افزار است که شما نیازمند کار روی آی سی چسبی هارد و سپس کار با باکس تعویض هارد به صورت نرم‌افزاری هستید.
شما زمانی به آموزش پروگرام هارد نیاز دارید که گوشی شما حتی در مرحله جریان‌کشی و تست‌های سخت‌افزاری واکنش درستی نشان نمی‌دهد و سوئیچ نمی‌شود و همین‌طور اگر به صورت نرم‌افزار نرم‌افزاری نیز بررسی کنیم، به نتیجه‌ای نخواهیم رسید و گوشی فلش نمی‌شود.
خیلی زمان‌ها نیز شما با مشکل هنگ لوگو یا گیرکردن بر روی ریکاوری مود یا دانلود مود مواجه می‌شوید و باز هم مراحل فلش کردن برای این گوشی غیرممکن می‌شود
در حقیقت این نوع مشکلات به هارد مختص می‌شود و باید برای رفع آن اقدام کرد.

معرفی انواع باکس های تعویض هارد

برای حوزه پروگرام موبایل، باکس‌های متفاوتی وجود دارند که هر کدام از آنها می‌توانید به سراغ تعمیرات در این سطح بروید.
این باکس‌ها از قبیل easy jtag, medusa و ufi می‌باشند. این باکس‌ها از رایج‌ترین ابزارهای حال حاضر در حوزه پروگرام موبایل هستند.

معرفی باکس easy jtag

داریم آموزش قصد داریم تا آموزش پروگرام هارد با easy jtag را مورد بررسی قرار دهیم و ابزارهای کار در این حوزه را با یکدیگر مشاهده کنیم.
شما برای کار با باکس easy jtag به چند وسیله نیاز دارید که شامل ماژول اتصال آی‌سی‌هارد، باکس پروگرامر و همچنین سیستمی جهت نصب برنامه‌های باکس پروگرم و کار با آن نیاز است.

معرفی ماژول e-mate

این دستگاه یک آداپتور چندین کاره است که جهت مراحل کار پروگرام موبایل و هارد گوشی‌ها به کار می‌رود.
شما با این آداپتور می‌توانید آیسی‌هایی با ابعاد و اندازه‌های متفاوت و همین‌طور تعداد پایه‌های مختلف را از طریق این ابزار پشتیبانی کنید.
آسی‌های هارد عموماً در تعداد پایه‌های مختلفی مانند ۱۶۲، ۱۸۶، ۱۵۳ و تعدادی بیشتر از این‌ها ۵۲۹ پایه را شامل می‌شوند.
شما با این ماژول می‌توانید بر روی باکس‌های مختلف تعویض هارد خدمات بگیرید و مراحل پروگرام هارد گوشی را انجام دهید.

نحوه اتصال بخش های مختلف

روند کار در مراحل پروگرام هارد موبایل به این شکل است که شما باید ماژول e-mate را به باکس تعویض هارد متصل کرده و با استفاده از کابل باکس را به لپ تاپ متصل کنید.
البته در سیستم باید نرم‌افزار مربوط به باکس را از قبل راه‌اندازی کرده و داشته باشید.
یکی دیگر از مواردی که باید توجه کرد این است که قراردادن آی سی را همیشه در آخرین مرحله انجام دهید تا امکان آسیب رسیدن به آی سی به حداقل برسد.
 

نحوه قرارگیری آی سی

در بخش بعدی اموزش پروگرام هارد نوبت به قرارگیری آی سی در محل مناسب خود می‌رسد.
مناسب‌ترین نوع اتصال آی سی به شکلی است که هم از نظر ابعاد و هم از نظر دایره جهت نما در جای درستی قرار گیرند.
آیسی‌ها بر روی خود یک دایره جهت نما دارند که نشان دهنده پایه یک آی سی است و در مراحل پروگرام موبایل و هارد آن باید به این موضوع دقت شود که دایره به سمت نماد مثلثی شکل ماژول e-mate قرار گیرد.

راه اندازی نرم افزار shell

در این مرحله پروگرام موبایل و هارد آن شما نیاز به نرم‌افزاری با نام shell دارید.
این نرم‌افزار یک دستیار کمکی جهت باکس‌های محصولات شرکت z3x مانند easy jtag هستند و می‌توانید نرم‌افزار مربوط به باکس تعویض آرد خود را از داخل آن دانلود کنید.
جدیدترین آپدیت‌های برنامه در همین بخش قابل مشاهده است و قابلیت دانلود دارد؛ اما به شرطی که باکس به سیستم متصل شده و نرم‌افزار باکس را شناسایی کرده باشد.

کلام آخر

در اینجا ما به بررسی پروگرام هارد موبایل و تجهیزات در روند این کار پرداختیم. اگر در این زمینه سؤالی داشتید می‌توانید آن را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.
در نظر داشته باشید که کلیات مراحل کار پروگرم هارد موبایل یک کار بسیار تخصصی و نیازمند دوره‌های آموزشی این حوزه است که شما از طریق آن به سطحی از تعمیرات می‌رسید که می‌توانید به راحتی پروگرام را برای گوشی‌های مختلف انجام دهید.
ما در مجتمع آموزشی پل دوره‌های تخصصی سخت‌افزار و نرم‌افزار را برای گوشی‌های تلفن همراه تهیه کرده‌ایم که می‌توانید با استفاده از آنها برای حوزه تعویض هارد آماده شوید.
همکاران ما در بخش مشاوره پاسخگوی سؤالات شما هستند

نظرات کاربران
نام و نام خانوادگی
ایمیل
مشاوره رایگان تلفنی