تخفیف ویژه طرح دست به آچار
×
کاربر مهمان
ورود | عضویت

آموزش تعمیرات تخصصی ایرپاد اپل (تعمیر کیس، ایرپاد آب خورده، ایرپاد شکسته)

 امروز قراره تا در مورد انواع خرابی‌های به وجود آمده در ایرپادهای اپل صحبت کنیم و راه حل‌هایی رو برای برطرف کردن مشکلات به وجود اومده در این دسته از دیوایس‌ها ارائه کنیم .
در خرابی ایرپادها می‌توان حالت‌های خرابی متفاوتی را نام برد؛ مانند زمانی که کیس ایرپاد دچار مشکل می‌شود و نیاز به تعمیر وجود دارد زمان‌هایی که دستگاه دچار آب خوردگی می‌شود و زمان‌هایی که در اثر ضربه دستگاه از کار می‌افتد همچنین یکی از مشکلاتی که در ایرپادها به وجود می‌آید ضعیف شدن صدای خروجی دستگاه بعد از مدت زمانی استفاده می‌باشد .
همچنین در این مقاله به این سوال جواب خواهیم داد که آیا ایرپاد قابل تعمیر است یا خیر و تعمیرات تخصصی ایرپاد چگونه باید انجام شود
اما در طبق روال همه مقال‌های گذشته باید بگوییم که انجام این کار نیاز به نیاز به آموزش دارد و شما برای فراگرفتن تعمیرات تخصصی ایرپاد می‌توانید به دوره تعمیرات آیفون که زیر مجموعه آموزش چند دوره تعمیرات موبایل می‌باشد مراجعه نمایید .

چه خرابی‌هایی در ایرپادها به وجود می‌آید و قابل به تعمیر هستند

ممکن است دستگاه شما در اثر آب خوردگی از کار بیفتد و یا در اثر ضربه دچار خرابی شود؛ اما موارد زیادی هم پیش می‌آید که دستگاه به خودی خود دچار خرابی شده و دیگر فعالیت ندارد و اما خرابی که در اکثر ایرپادها پس از مدتی استفاده اتفاق می‌افتد ضعیف شدن صدای خروجی گوشی‌ها می‌باشد که به راحتی نیز قابلیت پیشگیری و برطرف سازی دارد .

آیا تعمیر کیس ایرپاد امکان‌پذیر است

باید گفت بله امکان تعمیر کیس ایرپادها نیز وجود دارد و برای انجام این کار شما باید کیس را باز کنید البته باید بگوییم که این مرحله سخت‌ترین کار هم هست؛ زیرا این بخش را طوری ساخته‌اند که هم در مقابل ضربه و هم در مقابل آب خوردگی مقاوم باشد و این امر باز کردن دستگاه را کمی سخت می‌کند .
اما بعد از باز کردن دستگاه شما با یک مین برد و تعدادی فلت روبرو خواهید شد که طراحی عجیبی شبیه به آیفون‌ها دارد برای انجام تعمیر روی این دستگاه‌ها باید اون فلت‌ها را از مین برد جدا و اقدام به عیب یابی دستگاه نمود .
از جمله خرابی‌های زیادی که برای این کیس‌ها به وجود می‌آید خرابی سوکت شارژ دستگاه و همچنین باتری آن می‌باشد که هر دوی این قطعات به دلیل اتصال با فلت به راحتی از روی دیوایس قابل به تعویض هستند .

تعمیر ایرپاد آب خورده

یکی دیگر از مواردی که ممکن است در دستگاه‌های ایرپاد به وجود بیاید آب خوردگی احتمالی این دیوایس‌ها می‌باشد باید بگوییم که آب خوردگی در یک دیوایس مثل ایرپاد که دارای قطعات بسیار حساسی هست می‌تواند خط پایانی برای فعالیت این دستگاه برای شما باشد؛ اما اگر بعد از آبخوردگی سریعاً متوجه شدید و توانستید دستگاه را به یک تعمیرگاه برسانید و یا خودتان دستگاه را باز کنید و مقدار آب موجود در دستگاه را کم کنید و آن را خشک نمایید می‌توانید امیدوار باشید تا دستگاه دوباره برایتان فعال شود و از آن استفاده کنید .
برای برای حل مشکل آب خوردگی در این دستگاه‌ها نیز می‌توانید به مقاله فع آب خوردگی دستگاه‌ها مراجعه نموده و با استفاده از اطلاعات موجود در این مقاله و ویدیوی آن اقدام به حل مشکل دستگاه کنید .

تعمیر ایرپاد شکسته

مورد دیگری که می‌تواند باعث آسیب دیدن دستگاه شما شود ضربه‌هایی است که می‌تواند باعث شکستگی در دستگاه شما شود این شکستگی در فریم و قاب دستگاه به وجود آمده می‌توان آن را با استفاده از تکنیک‌هایی برطرف کرد؛ اما اگر شکستگی در برد دستگاه به وجود آمده باشد همانند دیگر دیوایس‌های الکترونیک دیگر قابل تعمیر نخواهد بود مگر آنکه بتوانید یک برد جدید را برای دستگاه خود جایگزین کنید که از نظر هزینه دقیقاً مانند خرید یک ایرپاد جدید خواهد بود .

تعمیر صدای ایرپاد

اما برسیم به موردی که می‌تواند برای خیلی از ایرپادها در نسل‌های مختلف اتفاق بیفتد و آن چیزی نیست جز ضعیف شدن صدای خروجی ایرپاد پس از مدتی استفاده باید بگوییم دلیل این امر خرابی سخت افزاری در دستگاه نیست و فقط مربوط به رسوبات به وجود آمده در خروجی‌های این دیوایس است .
که برای جلوگیری از این مورد می‌توان دو فعالیت را انجام داد یک پیشگیری از به وجود آمدن این رسوبات بر روی خروجی‌های ایرپاد و دومی تعمیر آن است .
برای پیشگیری از این مورد شما بایستی در هر چند روز استفاده از دستگاه با استفاده از براش‌های مخصوص سرویس ایرپادها رسوبات به وجود آمده خصوصاً چربی‌های موجود بر روی خروجی‌های توری دستگاه را تمیز کنید در صورتی که این رسوبات باقی بماند وارد توری شده و پس از مدتی وارد توری محافظ شده و پس از مدتی خروجی‌های ایرپاد را به طور کامل مسدود می‌کند بدین ترتیب خروجی ایپاد شما کاملاً چار مشکل می‌شوداما باید بگوییم که در صورتی که از این موضوع اطلاعی نداشتید و دستگاه شما در حال حاضر دچار این مشکل شده نباید نگران باشید؛ زیرا این توری‌ها و محافظ‌ها قابل تعویض هستند و فقط کافیست خارج و جایگزین شوند که برای انجام این کار نیازمند آن هستید که بدانید یک ایرپاد چگونه باز شده و مراحل آن را برای تعویض توری موجود برای ایرپاد خود انجام دهید این کار مطمئناً صدای ضعیف شده دستگاه شما را برگردانده و می‌توانید از ایپاد در حالت عادی استفاده کنید .

آیا ایرپاد قابل تعمیر است

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بسته به مشکلی که روی دستگاه شما به وجود آمده هم بله هم خیر برای مثال در صورتی که دستگاه شما دچار مشکلاتی مانند خرابی باتری ضعف صدای خروجی و یا آسیب به مینبرد در بخش‌های خاص شده باشد امکان تعمیر دستگاه وجود دارد؛ اما در صورتی که آسیب دیدگی برد یکی از قطعات الکترونیک روی مین برد؛ مانند آیسی‌هایی که در این دیوایس‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد به دلیل عدم وجود این قطعات در بازار و عدم توانایی برای تهیه قطعه جایگزین متأسفانه تعمیر ایرپاد امکان‌پذیر نخواهد .

سخن پایانی

به دلیل طراحی مناسبی که در ایرپادها وجود دارد احتمال به وجود آمدن خرابی در این دستگاه‌ها به شدت پایین است مگر مشکلاتی مانند ضعیف شدن باتری دستگاه که ممکن است برای هر دستگاهی اتفاق بیفتد؛ اما نگران نیست؛ زیرا در زمانی که دستگاه شما دچار مشکل نیز شود امکان تعمیر آن وجود دارد و فقط کافی است تا نحوه تعمیر آن را بدانید و یا به تعمیرکار مناسب برای تعمیر ایرپاد خود مراجعه کنید .

نظرات کاربران
نام و نام خانوادگی
ایمیل
مشاوره رایگان تلفنی