تخفیف ویژه طرح دست به آچار
×
کاربر مهمان
ورود | عضویت

حل مشکل میکروفون در A50

آموزش این ویدئو مربوط به خرابی صوت و عدم دریافت صدا در گوشی a۵۰ سامسونگ است

در ابتدا اقدام به تست دستگاه با استفاده از رکوردر صدا در نرم افزار دستگاه خواهیم کرد همانطور که در ویدئو نیز مشخص است صدا در دستگاه تشخیص داده نشده و عمل آن مجرای ورودی صدا یعنی میکروفون عملکرد ندارد .

برای تعمیر دستگاه باید اقدام به باز کردن آن کنیم این دستگاه از یک درب پشت چسبی استفاده می کند. برای باز کردن این دستگاه از هیتر استفاده خواهیم کرد تا در پشت دستگاه جدا شود. مرحله بعدی برای تست دستگاه اقدام به بررسی سوکت های اتصال قطعات می نمایم.

در مرحله بعدی برای بررسی دستگاه اقدام به تعویض برد شارژ پایین دستگاه میکنیم زیرا میکروفون ورودی صدا روی این قطعه وجود دارد و با تعویض آن احتمال خرابی میکروفون بررسی می شود. همان طور که در تست مشاهده خواهید کرد با تعویض برد شارژ مشکل دستگاه برطرف نشده و برای حل مشکل به سراغ برد اصلی و آیسی صوت دستگاه خواهیم رفت.

برای دسترسی به آی سی صوت نیازمند حذف شیلد روی آی سی می کنیم. در این مرحله نیازمند رفع قلع مردگی از آی سی صوت دستگاه خواهیم بود.

برای این کار از هیتر با دمای 380 درجه سانتیگراد استفاده میکنیم و تا زمان ذوب شدن پایه ها به قطعه را وارد میکنیم بعد از ذوب شدن پایه اجازه دهید تا آی سی خنک شود و مجدد دستگاه را تست خواهیم کرد

پیشنهاد ویژه مجتمع پل: اگر علاقه به حوزه تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری موبایل دارید حتما از صفحه دوره آموزش تعمیرات موبایل دیدن فرمایید.
 

نظرات کاربران
نام و نام خانوادگی
ایمیل
مشاوره رایگان تلفنی