تخفیف ویژه طرح دست به آچار
×
کاربر مهمان
ورود | عضویت

آموزش نحوه تعویض IC SMD

آموزش امروز در مورد آی سی های SMD و نحوه تعویض آنها از روی مین برد های گوشی های تلفن همراه است.

برای این تعویض ابزارهایی مانند هیتر هویه پنس خمیر فلکسی مورد نیاز می باشد.

در مرحله اول از روی سطح آی سی دایره جهت نمای آی سی را تشخیص داده و جهت نصب قطعه را بعد از حذف مشخص کنید. برای حذف کردن آی سی معیوب از روی مینبرد به سراغ خمیر فلکسی  رفته و اطراف پایه های قطعه را با استفاده از خمیر فلکسی پوشش می دهیم.

بعد به سراغ هیتر خواهیم رفت و با استفاده از دمای ۳۸۰ درجه سانتیگراد اقدام به وارد کردن حرارت به آیسی میکنیم. پس از چند ثانیه وارد کردن حرارت اقدام به بررسی پایه های آی سی کنید و در صورت ذوب شدن پایه ها قطعه را از روی برد حذف کرد بعد از حذف قطعه باید اقدام به بررسی پایه های روی مینبرد کنید تا در صورت وجود اتصال روی این پایه ها با استفاده از هویه اتصال بین پایه ها را از بین برداریم.

پس از آماده‌سازی پایه ها اقدام به نصب آی سی جدید خواهیم کرد آی سی را در جهت درست روی برد قرار خواهیم داد و پس از آن مجدداً با استفاده از هیتر اقدام به وارد کردن حرارت روی پایه های قطعه و در نهایت نصب آن روی برد خواهیم کرد در پایان مراحل نصب با استفاده از تینر اطراف پایه ها و قطعه را شستشو خواهیم داد و اقدام به تست عملکرد قطعه میکنیم.

لازم بذکر است که آموزش تعمیر سخت‌افزار و نرم‌افزار موبایل و رفع اشکالات آن‌ها به طور کامل در دوره آموزش تعمیرات موبایل موجود است.


 

نظرات کاربران
نام و نام خانوادگی
ایمیل
مشاوره رایگان تلفنی