×
کاربر مهمان
ورود | عضویت

نحوه عملکرد هیتر مادون قرمز

سوکت ها قطعاتی هستند که باعث اتصال یک وسیله خارجی به سطح برد میشوند. وسایلی مانند باتری ها ،شارژر ،کارت حافظه، سیم کارت و هندزفری و غیره 

سوکت ها در قبال مزایای خود یک عیب بزرگ دارند و آن آسیب پذیری در مقابل حرارت بالااست. اینجاست که به وسیله هیتر ها و استفاده از روش ها و ترفند های مختلف می توان سوکت ها را سالم از روی سطح برد جدا و نصب کرد اما وسایل دیگری همچون هیتر مادون قرمز می توانند برای جدا کردن و نصب سوکت ها موثر باشند.

 هیتر مادون قرمز اشعه مادون قرمز را به صورت مستقیم و متمرکز به قطعه مورد نظر اعمال می کند و اینجاست که سوکت با کمترین آسیب می تواند از سطح برد خارج شود مادون قرمز یک ویژگی خیلی خوب دیگری که دارد این است که حرارت از سمت پایین نیز به سمت برد منتقل شده و در این حالت می توان قطعه مورد نظر را سریع تر از سطح برج جدا کرد نکته‌ای که در هنگام کار با این وسیله باید رعایت کرد این میباشد که به صورت مستقیم به مادون قرمز نباید نگاه کرد چون باعث آسیب به چشم می شود.

در این ویدیو نحوه عملکرد هیتر مادون قرمز به صورت کامل آموزش داده می شود و یک نمونه سوکت نیز به وسیله هیتر از روی سطح برد جدا خواهد شد.

مجتمع آموزشی پل، برگزار کننده دوره جامع و تخصصی آموزش آنلاین تعمیرات موبایل در ایران

نظرات کاربران
نام و نام خانوادگی
ایمیل
مشاوره رایگان تلفنی