تخفیف ویژه طرح دست به آچار
×
کاربر مهمان
ورود | عضویت

میکروفون دیجیتالی رو چطور باید تعویض کرد؟

میکروفون های موجود در گوشی ها در چند مدل مختلف ساخته می شود و دو مدل به صورت رایج در موبایل ها وجود دارد، مدل خازنی و مدل دیجیتالی.

اکثراً گوشیهای قدیمی از مدل خازنی استفاده می کردند اما در حال حاضر از چند میکروفون دیجیتالی برای ضبط صدای دوربین، دریافت صدای مکالمه و حتی دریافت صدای نویز اضافی استفاده می کنند.

میکروفون های خازنی بر روی برد قابل تست بودند به دلیل اینکه پایه‌های آنها نمایان بود و در نسل های بعد هم جوری طراحی می شد که تا میکروفون را جدا نمی کردید نمی‌توانستید از آن تست بگیرید اما در میکروفون دیجیتالی به دلیل نداشتن تجهیزات اندازه گیری برای آن مجبور به تعویض آن می شویم.

میکروفون خراب ممکن است در زمان جدا شدن آسیب ببیند اما میکروفون سالم حتماً باید به سلامت از روی برد جدا شود برای همین کار نیاز به یک سری نکات بسیار مهمی داریم که در این ویدیو قصد داریم تا آنها را بررسی کنیم.

البته باید بدانیم که نصب میکروفون های دیجیتالی یا خازنی هایی که پایه ها را در زیر خود دارند هم کار بسیار سختی است و نکات گفته شده در این آموزش شامل همین موضوعات است.

اگر علاقه‌ای به یادگیری تعمیرات موبایل دارید پیشنهاد میشود تا به صفحه دوره آموزش تعمیرات موبایل مجتمع آموزشی پل مراجعه کنید. 

نظرات کاربران
نام و نام خانوادگی
ایمیل
مشاوره رایگان تلفنی