×
کاربر مهمان
ورود | عضویت

ترمیم مسیرهای قطع شده مین برد

آموزشی که امروز باهم خواهیم دید مربوط به ترمیم مسیرهای آسیب دیده روی میبرد است. مسیرهای ارتباطی بین قطعات یا همان وایا ها مسیر های مسی هستند که بین قطعات وجود دارد و در اثر عوامل مختلفی امکان آسیب دیدن آنها وجود خواهد داشت در مواردی که این مسیرها خراب میشوند اقدام به ترمیم آن ها از طریق سیم کشی یا جامپر کردن برد می کنیم.

این آموزش مربوط به ساده ترین نوع سیم کشی روی برد و در واقع مابین قطعات اس ام دی میباشد.

برای این کار ابتدا باید سطح پایه هایی که قصد سیم کشی بین آنها را داریم با استفاده از یک جسم تیز مانند پنس یا تیغ خراشیده و پایه را برای اتصال سیم آماده کنیم.

مرحله بعدی انجام کار آماده سازی سیم لاکی برای نصب روی قطعه است. این سیم دارای روکش پلاستیکی می باشد که برای حذف آن می توانید از هویه و قلع کمک بگیرید به این ترتیب کمی از سیم قلع را روی نوک هویه داغ ذوب نموده و نوک سیم لاکی را وارد قلع مذاب می کنیم بدین ترتیب عایق روی نوک سیم سوخته و آماده اتصال به برد می شود. در مرحله بعد کمی خمیر فلکسی به پایه قطعه مورد نظر اضافه خواهیم کرد و با استفاده از کمی قلع و نوک هویه سیم و قطعه آماده شده را به هم متصل می کنیم.

پس از اتصال یک قسمت سیم آن را تا قطعه مقصد پیشبرد و بعد از قطع کردن اضافه سیم جامپر مراحل متصل کردن سیم را برای طرف مقابل هم انجام میدهیم.

اگر علاقه به حوزه تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری موبایل دارید حتما از صفحه دوره آموزش تعمیرات موبایل دیدن فرمایید و در تهیه پکیج آموزشی تعمیرات موبایل لیمو تعلل نکنید.

نظرات کاربران
نام و نام خانوادگی
ایمیل
مشاوره رایگان تلفنی