تخفیف ویژه طرح دست به آچار
×
کاربر مهمان
ورود | عضویت

تست و تعویض قطعات smd

آموزش امروز قسمتی از پکیج آموزشی لیمو می باشد که در آن اقدام به معرفی قطعات اس ام دی و نحوه تست و تعویض آن ها می کنیم. این قسمت جهت شناسایی و تست خازن های سرامیکی ایجاد و تهیه شده است. این نوع از خازن ها برای نصب روی برد چهار وجهی محسوب می شوند و دارای قطبیت نیستند این بدان معنا است که این قطعات می‌توانند از هر طرف روی مین برد نصب شوند.

مرحله اول نحوه تست این قطعه می باشد برای تست این قطعه از مولتی متر روی رنج بازر یا ۲۰۰ اهم استفاده می شود

خازن در زمانی سالم محسوب می‌شود که ارتباط بین دو قسمت آن کاملا قطع بوده و در واقع مقاومت بی نهایت در بین دو پایه آن وجود داشته باشد که ارتباط بین پایه‌های آن برقرار باشد یا مقداری اهم بین پایه ها وجود داشته باشد در واقع معیوب محسوب شده و نیاز به تعویض دارد.

مرحله دوم اقدام به نصب قطعه روی مین برد خواهیم کرد برای این کار نیاز به استفاده از هیتر با دمای حدود ۳۵۰ تا ۳۷۰ درجه سانتیگراد خواهید داشت برای نصب آسان تر این قطعه می توانید خروجی باد هیتر را تا درجه یک و نیم کم کنید .

برای نصب ابتدا کمی خمیر فلکسی روی پایه های اتصال قطعه روی برد قرار دهید سپس با استفاده از هیتر به پایه ها حرارت وارد کنید. پس از ذوب شدن پایه های روی مین برد اقدام به قرار دادن قطعه روی برد کنید و تا چند ثانیه بعد از قرار دادن قطعه به وارد کردن حرارت ادامه دهید پس از آن هیتر را از قطعه دور کنید و اجازه دهید تا قلع پایه های قطعه مجدداً سرد شده و قطعه سر جای خود ثابت شود.

با کلیک بر روی عبارت "ثبت نام"، به یادگیری آموزش تعمیرات موبایل بپردازید.
 

نظرات کاربران
نام و نام خانوادگی
ایمیل
مشاوره رایگان تلفنی