تخفیف ویژه طرح دست به آچار
×
کاربر مهمان
ورود | عضویت

پاکسازی بلندگوی گوشی سامسونگ از طریق تنظیمات

 یکی از چالش برانگیزترین اتفاقات برای هر فرد هنگام مکالمه ضعف در بلندگوی دستگاه است به‌طوری که شاید هنگام مکالمه بارها از طرفی که پشت خط است می‌خواهید بلندتر صحبت کند این اتفاق زمانی ناگوار است که در مکالمه با همه افراد این مشکل  را داشته باشید در این شرایط قطعاً بلندگوی مکالمه دستگاه شما دچار اختلال  شده است یا این مشکل می‌تواند برای بلندگوی اصلی دستگاه نیز رخ دهد پاکسازی بلندگو سامسونگ می‌تواند یکی از گزینه‌ها باشد برای اینکار می‌توانید به مقاله کم شدن صدای مکالمه گوشی سامسونگ مراجعه کنید ؛اما یکی دیگر از گزینه‌ها برای  پخش کردن صدا با فرکانس‌های مختلف است که برای پخش این صداها یا می‌توان از طریق تنظیمات دستگاه و یا از نرم افزارهای مختلف کمک گرفت در ادامه این مقاله به بررسی این راهکارها می‌پردازیم.

آموزش تعمیرات موبایل در مجتمع پل گیلان به صورت عملی برگزار می شود. شما در صورت علاقمندی به این حوزه می توانید به صفحه آموزش تعمیرات موبایل این دوره را دنبال کرده و تبدیل به یک فرد متخصص در زمینه تعمیرات گوشی شوید.

 پاکسازی بلندگو سامسونگ از تنظیمات

 بر اثر عوامل مختلف همچون گردوغبار و یا رطوبت ویا خرده‌های چوب و یا آهن می‌تواند منافذ ورودی بلندگو دچار گرفتگی شود یکی از راه‌هایی که برای پاکسازی بلندگو سامسونگ توصیه می‌شود پخش صدا با فرکانس‌های مختلف می‌باشد البته که انجام این راهکار برای مواقعی که بلندگو به‌واسطه گردوغبار یا خرده‌های چوب دچار گرفتگی شده است راهکار چندان مناسبی نیست و نمی‌توان این ذرات و گرفتگی‌ها را به ‌وسیله این صداها مرتفع کرد ؛اما کاربرد این صداها را می‌توان در مواردی که رطوبت چندان بالایی برای بلندگوها وجود نداشته باشد عنوان کرد پخش کردن این صداها می‌تواند تا حدودی برای حذف رطوبت‌ها کمک‌کننده باشد
برای بعضی از مدل گوشی‌های شیاِئومی از طریق تنظیمات دستگاه گزینه‌ای تحت عنوان clear speaker وجود دارد که می‌توان ازآن برای این شرایط استفاده ‌کرد اما برای پاکسازی بلندگو سامسونگ متأسفانه تنظیماتی برای این بخش وجود ندارد و تنها راهکار استفاده از برنامه‌های پاکسازی بلندگو است.

پاکسازی بلندگو گوشی از طریق تعمیرات یک مبحث نرم افزاری در گوشی های اندوریدی است. برای اینکه با موضوعات نرم افزاری بیشتری آشنا شوید بهتر است در دوره آموزش تعمیرات نرم افزاری موبایل پل گیلان شرکت کنید و تجربه عملی بیشتری کسب نمایید.


 

برنامه پاکسازی بلندگو سامسونگ

برنامه‌های مختلفی برای پاکسازی بلندگو سامسونگ وجود دارد که شما می‌توانید با مراجعه به مارکت‌های معتبر از جمله گوگل پلی و بازار و یا مایکت آنها را دانلود و استفاده کنید ؛اما یکی از برنامه‌های پاکسازی بلندگو سامسونگ و بقیه مدل ها  که در گوگل پلی قرار داده شده و دانلودهایی زیادی هم داشته نرم‌افزار clear speaker می‌باشد.

نرم‌افزار clear speaker برای پاکسازی بلندگوها

 پس از دانلود و نصب برنامه زمانی که وارد آن می‌شوید با دو گزینه مواجه خواهید شد یکی از گزینه loud speaker و دیگری گزینه earpiece می‌باشد گزینه loud speaker برای بلندگو اصلی دستگاه است و ایر پیس نیز برای بلندگوی مکالمه دستگاه است زمانی که هر کدام از این گزینه‌ها را انتخاب می‌کنید بلندگوهای مربوط به آن بخش فعال شده و صداهایی با فرکانس مشخص از آنها پخش می‌شود که می‌تواند برای پاکسازی بلندگو سامسونگ مناسب باشد.
قطعاً برنامه‌های مختلف دیگری نیز برای پاکسازی بلندگو سامسونگ وجود دارد که شما می‌توانید از مارکت‌ها مختلف آن را دانلود و نصب کنید.


 

 پاکسازی بلندگو سامسونگ با فرچه خشک

 برای تمیز کردن بلندگو گوشی سامسونگ به خصوص منافذ روی آن زمانی که گرد وغبار و یا خرده‌های چوب جلوی آنها را می‌گیرد استفاده از دمنده یا مکنده باد چندان توصیه نمی‌شود به دلیل اینکه بلندگوهای دستگاه ،قطعات نسبتاً ظریفی هستند ممکن است استفاده از این تجهیزات به بلندگوها آسیب وارد کند برای پاکسازی بلندگو گوشی سامسونگ می‌توانید از یک فرچه خشک یا حتی مسواک کمک بگیرید با انجام چند حرکت رفت و برگشتی بسیاری از رسوباتی که روی سطح  بلندگوهای دستگاه هستند کاملاً رفع می‌شود برای پاکسازی بلندگوی گوشی سامسونگ به هیچ عنوان از مایعات تمیز کننده استفاده نکنید برای تمیز کردن بلندگوها همیشه احتیاط لازم را انجام دهید تا  اجزای دیگر دستگاه دچار مشکلات بیشتر نشود.

 
راهکارهای دیگر برای حل مشکل صدای ضعیف بلندگو

راهکارهای بالا را می‌توان به‌عنوان راهکارهای عمومی پاکسازی بلندگو سامسونگ نام برد ؛اما اگر با مراحل بالا هم نتوانستید مشکلات بلندگو دستگاه را رفع کنید در این شرایط نیاز است که دستگاه به‌صورت کامل باز شود و هر کدام از بلندگوها که دچار مشکل شده است بعد از تست کردن تعویض شود برای انجام این کار حتماً نیاز است که از یک تعمیرکار تلفن همراه کمک بگیرید تا بتوانید گوشی را بدون دردسر باز کنید و در مرحله بعد شروع به تعویض کردن بلندگوهای دستگاه کنید.برای تست کردن بلندگوها باید از دستگاه مولتی متر کمک گرفت مقدار اهمی که  بلندگوهای سالم باید داشته باشند برای بلندگوی مکالمه تقریبا 7 تا 14 اهم است و برای بلندگوهای اصلی این مقدار تقریبا 4 تا 39 اهم است.
 

 سخن پایانی

بلندگوهای دستگاه به ‌خاطر اجزا مکانیکی که دارند جزو قطعات آسیب‌پذیر هستند و ممکن است بر اثر عوامل مختلف مثل آب‌خوردگی دچار مشکلات جدی شوند. حتی موقع سرویس کردن آنها همیشه دقت کنید که بلندگوهای دستگاه دچار آسیب بیشتر نشوند اگر مایل هستید که نحوه سرویس کردن اجزا مختلف گوشی غیر از بلندگوهای دستگاه را به‌صورت درست و اصولی یاد بگیرید ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که در دوره آموزشی تعمیرات موبایل حضوری و یا دوره آموزش آنلاین تعمیرات موبایل آموزشگاه پل شرکت کنید تا بتوانید خودتان از پس چالش‌های موجود به‌خوبی برآیید.
 

نظرات کاربران
نام و نام خانوادگی
ایمیل
مشاوره رایگان تلفنی