تخفیف ویژه طرح دست به آچار
×
کاربر مهمان
ورود | عضویت

آموزش تعویض ال سی دی آیفون 13 + معرفی ترفندها

 صحبت درباره تعویض صفحه نمایش گوشی‌های آیفون ۱۳ و ۱۳ پرو، یکی از مواردی است که بسیاری از کاربران این دستگاه‌ها ممکن است با آن مواجه شوند. تعویض صفحه نمایش یکی از عملیات پرکاربرد و مهم در تعمیرات گوشی‌های هوشمند، به ویژه آیفون‌هاست. این عملیات، هرچند ساده به نظر بیاید، نیاز به دقت و آگاهی از اصول اولیه تعمیرات دارد. 
در این متن و ویدئو همراه آن، مراحل اصلی و نکات مهم تعویض صفحه نمایش آیفون ۱۳ و ۱۳ پرو را که زیر مجموعه ای از آموزش تعمیرات موبایل است، به طور کامل مورد بررسی قرار خواهیم داد. از جمله مراحلی که مهم است، جداسازی صفحه نمایش آسیب دیده، جداسازی سوکت‌ها و فلت‌های اتصال، و نصب صفحه نمایش جدید بر روی دستگاه می‌باشد. توصیه می‌شود قبل از اقدام به تعویض، با مراحل و نکات اصولی آشنا شده و اقدام به تعویض با دقت و حوصله نمایید، تا از عملکرد صحیح دستگاه خود اطمینان حاصل شود. 

مراحل تعویض ال ای دی آیفون ۱۳ و ۱۳ پرو 

اگر قصد تعویض صفحه نمایش گوشی آیفون خود را دارید می‌توانید مراحل کار را به ترتیب ارائه شده انجام دهید؛ اما باز هم یادآور می‌شوم که انجام دادن این مراحل نیاز به تجربه و آموزش کافی دارد؛ زیرا به راحتی می‌توانید به قطعات روی برد و صفحه نمایشی که تهیه کرده اید آسیب وارد کنید. 

هنگام تعویض صفحه نمایش آیفون ۱۳ 

برخی موارد و نکات خاص وجود دارند که باید به آن‌ها توجه داشته باشید تا از مشکلات بعدی جلوگیری کنید. در زیر فهرستی از مواردی که باید به آنها دقت کنید نوشته شده است 
۱. حتماً به دقت و با آهستگی اقدام به جداسازی قطعات کنید تا خرابی یا آسیب به قطعات دیگر وارد نشود
۲. در هنگام جداسازی، از ابزارهای مناسب استفاده کنید تا جراحات نادرستی به بدنه یا قطعات داخلی گوشی وارد نشود.
۳. قبل از شروع کار، اطمینان حاصل کنید که گوشی کاملاً خاموش شده است و همچنین از اتصال باتری جدا شده است.
۴. هنگام نصب صفحه نمایش جدید، از چسب استاندارد استفاده کنید تا صفحه نمایش به درستی متصل شود.
۵. پیش از نصب نهایی، از عملکرد و صحت نصب صفحه نمایش جدید اطمینان حاصل کنید تا مطمئن شوید که همه قطعات به درستی کار می‌کنند.
۶. در پایان، یک بار دیگر گوشی را تست کنید تا از عملکرد صحیح آن اطمینان حاصل شود. 

مرحله اول جداسازی صفحه نمایش آسیب دیده 

برای این مرحله می‌توانید سپراتور رو روی دمای حدود ۸۵ درجه سانتی گراد قرار دهید و دستگاهتان را روی صفحه داغ در حدود ۱۰ دقیقه ثابت بگذارید. این کار باعث می‌شود چسب اطراف صفحه نمایش به راحتی جدا شود. 
برای انجام این مراحل باید بدانید که ابتدا باید دو پیچ پایین دستگاه‌های آیفون را که نگهدارنده صفحه نمایش روی فریم هستند باز کنیم. بعد از باز کردن این دو پیچ باید دستگاه و صفحه نمایش را کمی گرم کنید تا چسب زیر صفحه نمایش به راحتی جدا شود. دقت کنید که گرمای بیش از حد می‌تواند باعث آسیب دیدن خود دستگاه شود؛ بنابراین استفاده از دستگاه مختص این کار یعنی سپراتور می‌تواند امن‌ترین حالت برای جدا کردن صفحه نمایش این دستگاه‌ها باشد. حال می‌توانی صفحه نمایش را با استفاده از تیغ مخصوص جدا کردن ال ای دی آیفون از روی فریم جدا کنید. 

مرحله دوم جداسازی سوکت‌ها و فلت‌های اتصال 

بعد از خارج کردن صفحه نمایش از روی فریم نوبت به فلت‌های اتصال صفحه نمایش به روی مین برد می‌رسد. با جدا کردن این سوکت‌ها می‌توانید اقدام به خارج کردن صفحه نمایش کنید. معمولاً در آیفون‌ها شما با دو فلت روبرو هستید که یکی آنها مربوط به صفحه نمایش و تاج و فلت دوم مربوط به اتصال سنسورهای مربوط به نور و دستگاه می‌باشد.

پروگرام کردن صفحه نمایش 

یکی دیگر از فعالیت‌هایی که در زمان تعویض صفحه نمایش آیفون‌های سری ۱۳ باید انجام شود پروگرام کردن صفحه نمایش خواهد بود این کار به واسطه پروگرامر هایی که برای این کار در بازار وجود دارند انجام خواهد شد یکی از بهترین پروگرامر های موجود برای این کار باکس یا پروگرامر JC می‌باشد که می‌تواند به راحتی مراحل خواندن و رایت کردن اطلاعات بر روی ال سی دی را انجام دهد
برای انجام این کار فقط کافی است تا فلت اتصال صفحه نمایش را به روی سوکت مخصوص آن بر روی پروگرامر متصل کنیم سپس با زدن گزینه read می‌توانید اطلاعات مورد نیاز برای فعال سازی گزینه true tone را به دست آورید سپس با جدا کردن فلت اتصال صفحه نمایش از روی پروگرامر و متصل کردن فلت صفحه نمایش جدید اقدام به Write کردن اطلاعات بر روی آن نمایید برای این کار به راحتی می‌توانید از طریق گزینه burn اقدام نمایید.

نصب صفحه نمایش جدید بر روی دستگاه 

در این مرحله به سراغ نصب صفحه نمایش جدید بر روی دیوایس می‌رویم تا کار را به اتمام برسانیم. برای اینکار ابتدا باید سوکت‌های اتصال صفحه نمایش و فلت‌های دیگر را به دستگاه متصل کرد سپس قبل از اینکه دستگاه را به طور کامل ببندیم یک بار اقدام به روشن کردن دستگاه و اقدام به تست صفحه نمایش و عملکرد تاچ آن خواهیم نمود. در صورتی که همه کارکردها در صفحه نمایش را مورد بررسی قرار دادید می‌توانید صفحه نمایش را در جای خود نصب نمایید. بدین ترتیب مراحل تعویض ال ای دی را به طور کامل انجام دادیم و توانستیم یک دستگاه را به روال عادی کار کرد بازگردانیم.

 سخن پایانی

تعویض کردن صفحه نمایش‌ها در آیفون‌ها یکی از ساده‌ترین کارها و در عین حال حساس‌ترین کارهاست. زیرا در صورت عدم نصب صفحه نمایش به صورت درست در عملکرد این قطعه اشکالاتی به وجود آمده و دستگاه دچار مشکل می‌شود؛ بنابراین تا قبل از اینکه علم کافی برای تعویض این قطعه را روی دستگاه نداشتید اقدام به این کار نکنید.
برای برای آموزش این کار می‌توانید به پکیج‌های تعمیراتی تلفن همراه مجتمع پل مراجعه کنید که به طور کامل مراحل تعویض کار را از صفر تا صد آموزش ببینید. برای آموزش ابتدایی هم می‌توانید به ویدیویی که همراه این مقاله منتشر شده است مراجعه کنید؛ زیرا مراحل کار را به طور کامل و جز به جز آموزش داده است. 
نکته دیگری که نیز اینجا قابل به گفتن است کیفیت صفحه نمایشی است که برای دستگاه خود انتخاب می‌کنید. در صورتی که صفحه نمایش انتخاب شده کیفیت پایینی داشته باشد، احتمال آنکه دستگاه به زودی دوباره دچار مشکل شده و در کارکرد صفحه نمایش دچار اشکال شود وجود دارد؛ بنابراین سعی را بر آن بدارید که بهترین کیفیت موجود برای دستگاه را برای عملکرد بهتر روی گوشی خود نصب نمایید.اگر به فعالیت های سخت افزاری موبایل علاقه دارید، می‌توانید در دوره های تخصصی مجتمع آموزشی پل با عنوان دوره سخت افزار موبایل و آموزش آنلاین تعمیرات موبایل شرکت کرده و در صورت نیاز می توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید.

نظرات کاربران
نام و نام خانوادگی
ایمیل
مشاوره رایگان تلفنی