تخفیف ویژه طرح دست به آچار
×
کاربر مهمان
ورود | عضویت

علت زود خالی ‌شدن باتری گوشی سامسونگ و روش‌های حل آن

یکی از چالش‌هایی که برای هر کاربر تلفن همراه ممکن است به وجود بیاید خالی‌ شدن سریع باتری گوشی است ؛اما در همین رابطه ما مقاله‌ای را با عنوان علت خالی‌ شدن باتری گوشی بدون استفاده از آن تهیه کرده‌ایم که با مراجعه به این مطلب می‌توانید اطلاعات لازم را برای این موضوع کسب کنید ؛اما در مقاله امروزعلت زود خالی ‌شدن باتری گوشی سامسونگ را مورد بررسی قرار می‌دهیم و راه‌حل‌هایی را برای این مشکل در اختیار شما قرار میگذاریم تا در انتها بتوانید علت زود خالی ‌شدن باتری گوشی سامسونگ خود را به‌صورت دقیق‌تر متوجه شوید.

مجتمع پل گیلان دوره آموزش تعمیرات گوشی را به صورت عملی برگزار می کند. شما در صورت علاقمندی می توانید در صفحه آموزش تعمیرات موبایل این دوره را دنبال کرده و تبدیل به یک فرد حرفه ای در زمینه تعمیرات گوشی شوید.

حذف و یا متوقف کردن برنامه‌های پرمصرف

یکی از دلایل اصلی علت زود خالی ‌شدن باتری گوشی سامسونگ برنامه‌های پرمصرف است بعضی از این برنامه‌ها به دلیل طراحی نامناسب ،مصرف باتری دستگاه شما را به‌شدت بالا می‌برد برای این کار نیاز است در مرحله اول از میزان مصرف انرژی برنامه‌ها کاملاً مطمئن شوید برای این کار بهتراست وارد تنظیمات و بخش باتری دستگاه شده تا بتوانید برنامه‌های پر مصرف را کاملاً شناسایی کنید و در انتها برنامه موردنظر را به‌صورت کامل از دستگاه خود پاک کنید و یا اینکه برنامه را موقت و تا زمانی که از آن استفاده‌ای نمی‌کنید برنامه را غیرفعال نگه دارید.

استفاده از حالت safe mode

اما یکی دیگر از راهکارهایی که شما به ‌وسیله آن می‌توانید از پر مصرف بودن برنامه‌ها مطلع شوید استفاده از حالتی تحت عنوان  safe mode  است گوشی با واردشدن به حالت safe mode وارد محیطی می‌شود که نرم‌افزارها غیرفعال شده و فقط برنامه‌های سیستمی نصب شده است که قطعاً تست خوبی برای تشخیص عملکرد باتری دستگاه بدون نرم‌افزارهای نصب شده می باشد تا بتوانید علت زود خالی ‌شدن باتری گوشی سامسونگ را متوجه شوید.
اما برای رفتن به این محیط از روش‌های مختلفی می‌توان استفاده کرد که برای هر مدل دستگاه می‌تواند متفاوت باشد یکی از این روش‌ها نگه ‌داشتن کلید پاور دستگاه است و سپس فشردن کلید safe mode و در انتها وارد این محیط می‌شوید ومی توانید استفاده ی لازم را انجام دهید برای برگشت به محیط عادی گوشی می‌توانید مجدداً گوشی را ریستارت کنید.

بیشتر بخوانید: علت خالی شدن باتری گوشی بدون استفاده


فعال‌بودن اینترنت همراه ،بلوتوث و gps

استفاده دائم از اینترنت و بلوتوث و یا جی‌پی‌اس دستگاه به‌خاطر تبادل دیتا و اطلاعات می‌تواند علت زود خالی ‌شدن باتری گوشی سامسونگ شود پس در هنگامی که به این قسمت‌ها به ‌صورت طولانی‌مدت نیازی ندارید آنها را غیرفعال کنید تا از بالارفتن مصرف انرژی و خالی‌ شدن باتری موبایل سامسونگ خود جلوگیری کنید.

روشنایی بالای صفحه‌نمایش و روشن بودن اعلان‌ها

اما علت زود خالی ‌شدن باتری گوشی سامسونگ می‌تواند دلیل دیگری از جمله نور صفحه‌نمایش را نیز داشته باشد نوربالای صفحه‌نمایش و روشن بود دائم آن نیز قطعا دراین شرایط تأثیرگذار است پس وارد تنظیمات دستگاه خود شوید و در قسمت صفحه‌نمایش نور صفحه را در حال خودکار قرار دهید و یا اگر مایل هستید به‌صورت دستی تنظیم شود نور صفحه دستگاه را با توجه به نور محیط تنظیم کنید سعی کنید زمان خاموش‌شدن صفحه را نیز به‌صورت اتوماتیک به حداقل برسانید.
فعال بود اعلان‌ها برای همه اپ‌ها و بازی‌ها نیز می‌تواند تأثیر مستقیمی بر مصرف باتری دستگاه داشته باشد پس می‌توانید اعلان‌های غیرضروری را در قسمت تنظیمات غیرفعال کرد تا در انتها  از خالی‌ شدن سریع باتری گوشی سامسونگ خود جلوگیری کنید.


اصلی ترین علت زود خالی ‌شدن باتری گوشی سامسونگ

اگر تمامی مراحل بالا را طی کردید و همچنان علت زود خالی ‌شدن باتری گوشی سامسونگ را نتوانستید متوجه شوید به‌احتمال زیاد مشکل از باتری دستگاه شما می‌باشد به‌صورت کلی زمانی که دو یا سه سال از عمر باتری تلفن همراه شما گذشته باشد دیگر نمی‌توان عملکرد باتری را با روز اول مقایسه کرد و یا هنگامی که باتری دستگاه دچار آسیب نیز شده باشد دیگر باتری عملکرد مطلوبی نخواهد داشت در این شرایط بهترین گزینه تعویض باتری است. پس علت خالی ‌شدن باتری گوشی سامسونگ بدون استفاده از آن نیز میتواند دلیل نامبرده شده باشد.

بیشتر بخوانید: علت زود خالی شدن باتری گوشی شیائومی

عدم آپدیت بودن سیستم عامل

اما در بعضی از شرایط مشاهده شده است که آپدیت نبودن سیستم‌عامل دستگاه نیز می‌تواند علت زود خالی ‌شدن باتری گوشی سامسونگ باشد پس اگر اپدیت جدیدی برای سیستم‌عامل شما آمده است حتماً آن را به آخرین نسخه آپدیت کنید برای این کار می‌توانید وارد بخش تنظیمات شده و در قسمت درباره تلفن از آخرین آپدیت ارائه شده برای دستگاه خود مطمئن شده و شروع به آپدیت کردن دستگاه کنید.

کلام آخر

دلیل خالی ‌شدن باتری گوشی سامسونگ را می‌توانید در دلایل بالا جستجو کنید؛ اما یکی از اصلی‌ترین دلایل عملکرد نامطلوب باتری بعد از چند سال استفاده است پس در این شرایط بهتر است به فکر تعویض‌کردن باتری دستگاه خود باشید این نکته را مدنظر داشته باشید بعضی از باتری‌ها قابلیت نصب داخلی دارند و برای تعویض این مدل باتری‌ها بهتر است که از یک تعمیرکار حرفه‌ای در این زمینه کمک بگیرید تا دچار مشکل نشوید اگر مایل هستید که این کار خودتان انجام دهید به شما پیشنهاد می‌کنیم در دوره‌ آموزشی تعمیرات موبایل از مباحث پایه تا پیشرفته همراه با عیب‌یابی و کارهای عملی شرکت کنید. البته مجتمع پل گیلان برای شما دوره غیر حضوری هم تدارک دیده و شما با مراجعه به صفحه آموزش آنلاین تعمیرات موبایل می توانید فرایند آموزش را از صفر تا صد یاد بگیرید.

نظرات کاربران
نام و نام خانوادگی
ایمیل
مشاوره رایگان تلفنی