تخفیف ویژه طرح دست به آچار
×
کاربر مهمان
ورود | عضویت

آموزش تنظیمات دوربین آیفون برای عکاسی و فیلم‌ برداری بهتر

 یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌ گوشی‌های ایفون دوربین‌های قدرتمند آن است دوربین‌ها ایفون به‌قدری باکیفیت هستند که حتی در بعضی از پروژه‌های حرفه‌ای فیلم بردای نیز از آنها استفاده شده است ؛ اما در بخش تنظیمات دوربین ایفون قابلیت‌های زیادی وجود دارد که برای یک تصویربرداری باکیفیت نیاز است که یک سری تغییرات در آن بخش اعمال شود در ادامه مقاله ما چند راهکار در بخش تنظیمات دوربین ایفون به شما پیشنهاد می‌کنیم تا یک تصویربرداری باکیفیت بالا داشته باشید. 

مجتمع پل گیلان دوره آموزش تعمیرات گوشی آیفون را به صورت عملی برگزار می کند شما در صورت علاقمندی می توانید در صفحه آموزش تعمیرات موبایل این دوره را دنبال کرده و تبدیل به یک فرد حرفه ای در زمینه تعمیرات گوشی شوید.

بهترین تنظیمات دوربین ایفون

برای اینکه در هنگام فیلم‌برداری تصویر با کیفیتی داشته باشیم باید وارد بخش setting شده تا بتوانیم تغییراتی در بخش record videos و یا formats انجام دهیم در ادامه توضیحات بیشتری  داده خواهد شد.

تنظیمات دوربین ایفون بخش record videos

اگر بخواهید درهنگام فیلم برداری بالاترین کیفیت را داشته تا بتوانید جزئیات بیشتری از تصویررا ببینید به‌خصوص در هنگامی که از یک صفحه نمایش بزرگ استفاده می‌کنیم  باید در قسمت تنظیم دوربین ایفون در بخش record videos کیفیت تصویر را روی    4kتنظیم کنید.

بیشتر بخوانید: تنظیمات دوربین ایفون ۱۳

تنظیمات دوربین ایفون بخش formats

یکی دیگر از گزینه‌های تنظیمات دوربین ایفون بخش format می‌باشد این بخش شامل دو گزینه high efficiency و most compatible است که با زدن روی گزینه اول فرمت تصاویر HEVC یا HEIF خواهد شد که کیفیت تصاویر بالا و در عین حال حجم پایین‌تری دارد اما شاید نکته منفی برای این بخش عدم پشتیبانی دستگاه‌های دیگر از این فرمت است که  در نتیجه مجبور به کانورت کردن تصاویر خواهید شد
فراموش نکنید که در قسمت format گزینه pro default را در بالاترین کیفیت دوربین خود قرار دهید که در اینجا گزینه pro RAW Max می‌باشد.

کنترل نور و فوکوس

فوکوس درصد وضوح تصویر را تعیین  میکند برای فوکوس بهتر تصویر روی صفحه هنگام فیلم‌برداری فشار وارد کنید تا روی آن قسمت فوکوس انجام شود ،برای تنظیم نور آن قسمت نیز می‌توانید با انگشتان خود صفحه را به سمت بالا یا پایین بکشید تا نور صفحه را هنگام فیلم‌برداری به‌صورت دستی تنظیم کنید.

بیشتر بخوانید: تنظیمات دوربین ایفون ۱۴

فیلم‌برداری باکیفیت در شب

از دیگر دغدغه‌های هر فرد فیلم برداری در محیط‌های کم نور می‌باشد که باعث  می شود خروجی تصویر نامناسب ‌شود با فعال کردن گزینه night mode شما به راحتی می‌توانید فیلم برداری در محیط‌های تاریک را نیز انجام دهید این قابلیت از ایفون‌های 11 به بالا در دسترس می‌باشد.

 حذف پرش تصویر درهنگام فیلم‌برداری

یکی از چالش‌هایی که در هنگام فیلم‌برداری در محیط‌هایی با نور مصنوعی وجود دارد پرش تصویر است برای حذف کردن این لرزش‌ها شما می‌توانید در تنظیمات دوربین ایفون در بخش record videos هر کدام از رزولوشن‌ها که دارای گزینه pal است را فعال کنید با فعال کردن این گزینه پرش‌های تصویر در محیط‌هایی با نور مصنوعی کاملاً قطع خواهد شد.
 بیشتر بخوانید: تنظیمات دوربین ایفون ۱۲

اضافه کردن قابلیت grid به تصویر

قابلیت گرید به شما کمک می‌کند تا یک کادربندی درست نسبت به تصویر خود داشته باشید در این حالت تصویر به نه قسمت تقسیم‌بندی‌شده تا بر اساس کادربندی ایجاد شده یک تصویربرداری متوازن و خوشایندتر در خروجی داشته باشیم
برای فعال کردن این قابلیت گزینه grid را در تنظیمات دوربین ایفون فعال کنید.
 

فعال کردن قابلیت ماکرو

قابلیت ماکرو این امکان را به شما می‌دهد که مثل یک ذره‌بین به سوژه نزدیک شوید و یک تصویر با جزئیات بالا از سوژه داشته باشید این قابلیت که برای گوشی‌ها اندرویدی نیز وجود دارد ؛ اما با یک تفاوت آشکار در گوشی‌های ایفونی به چشم می‌خورد و آن مورد این است که به صورت کاملاً اتوماتیک این کار را انجام می‌دهد تنها نکته مهم در این قسمت این است که این قابلیت باید در تنظیمات دوربین ایفون تأیید شود برای انجام این کار در قسمت تنظیمات گزینه ماکرو را فعال کرده و سپس از آن استفاده کنید.
 بیشتر بخوانید: تنظیمات دوربین ایفون ۱۱

قابلیت سینماتیک ایفون

این قابلیت پرطرفدار و جدید برای گوشی‌های رده بالا تعبیه شده است و طرفداران خاص خود را دارد ویژگی اصلی این قسمت در تشخیص سوژه به صورت اتوماتیک حتی در زمان حرکت و فوکوس کردن روی آن است که باعث می‌شود خروجی تصویر از سوژه اصلی بسیار باکیفیت تر شود قابلیت سینماتیک از هوش مصنوعی دستگاه برای اینکار استفاده می‌کند.

ریست تنظیمات دوربین ایفون

اما برای ریست کردن تنظیمات دوربین ایفون گزینه مشخصی تعبیه نشده است و تنها راهکار ریست کلی تنظیمات گوشی می‌باشد که برای این کار وارد بخش تنظیمات transfer or reset iphone شده و در انتها گزینه reset all setting می‌زنیم توجه داشته باشید در این شرایط ریست‌شدن فقط برای تنظیمات دوربین ایفون رخ نخواهد داد و برای تنظیمات کل گوشی انجام خواهد شد.

کلام آخر

تنظیمات دوربین ایفون دارای قابلیت‌های زیادی می‌باشد و در گوشی‌های رده بالا این قابلیت‌ها نیز بیشتر شده است برای اینکه نسبت به تنظیمات و عملکرد گوشی ایفون دانش بیشتری کسب کنید ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که در دوره‌ آموزش تعمیرات گوشی یا آموزش آنلاین تعمیرات موبایل آموزشگاه پل گیلان شرکت کنید این دوره‌ها علاوه بر مباحث پایه و الکترونیک شامل مباحث تخصصی و عیب یابی و نقشه‌خوانی  و مباحث نرم افزاری نیز می‌شود تا در انتها شما بتواند به صورت تخصصی فرایند عیب یابی و حل مشکل گوشی را انجام دهید.

نظرات کاربران
نام و نام خانوادگی
ایمیل
مشاوره رایگان تلفنی