×
کاربر مهمان
ورود | عضویت

سیم بندی، اتصالات، فرمان دادن دوربین های PTZ

دوربین های PTZ جزء دوربین های فرمان پذیر محسوب شده که قابلیت چرخش افقی و عمودی و زوم اپتیکال دارند و معمولا در ارتفاع بالا روی دکل نصب می شوند . برای نصب این دوربین ها باید حتما ارت در نظر گرفته شود و صاعقه گیر بالای دکل نصب گردد و حداقل دو متر پایین تر از صاعقه گیر مجاز به نصب دوربین هستیم . 

این دوربین در انواع آنالوگ و آی پی وجود دارد که در دوربین های PTZ آنالوگی که از RS485 پشتیبانی می کنند دو رشته سیم مربوط به پورت RS485 وجود دارد که برای فرمان PTZ استفاده می شود و معمولا روی دوربین رنگ سیم مثبت و منفی RS485 مشخص شده است . برای کنترل این دوربین ها در حراست یا مانیتورینگ از جوی استیک استفاده می شود که لازم است برای راه اندازی این دوربین ها تنظیماتی روی دوربین ، دستگاه ضبط و جوی استیک انجام شود . سیم بندی RS485 به صورت موازی انجام می گیرد یعنی اگر چندین دوربین PTZ داشته باشیم همه دوربین ها به صورت موازی به خروجی جوی استیک متصل می گردند و در صورتیکه دستگاه ضبط ما از پورت RS485 پشتیبانی می کند ورودی جوی استیک به دستگاه ضبط متصل می گردد.

امروزه اکثر ساختمان‌های اداری، تجاری  مسکونی برای امنیت بیشتر از دوربین مداربسته استفاده میکنند؛ بناراین این حرفه میتواند شغلی پولسازی برای علاقه مندان باشد. با تهیه دوره آموزشی نصب دوربین مداربسته مجتمع پل در کوتاه‌ترین زمان ممکن وارد بازار کار میشوید.

نظرات کاربران
نام و نام خانوادگی
ایمیل
مشاوره رایگان تلفنی