عید 1
Days
0 0 0 0
0 0 0 0
Hours
0 0 0 0
0 0 0 0
Minutes
0 0 0 0
0 0 0 0
Seconds
0 0 0 0
0 0 0 0
×
کاربر مهمان
ورود | عضویت

ازبین رفتن فیلم دوربین مدابسته + اشتباهات

در این ویدیو با دو اشتباهی که باعث پاک شدن فیلم های ذخیره شده روی هارد دوربین های مداربسته می شوند آشنا می شویم . زمانیکه برای بکاپ گرفتن فیلم های ذخیره شده با مشکل مواجه هستیم مثلا به هر دلیلی مانند فراموشی رمز دستگاه DVR یا اشکال سخت افزاری در پورت USB دستگاه ، امکان بکاپ گرفتن از فیلم ضبط شده وجود ندارد بروز دو اشتباه از سوی نصاب دوربین های مداربسته می تواند باعث از بین رفتن فیلم ها شود . اولین اشتباه باز کردن هارد از روی دستگاه ضبط و بستن آن روی PC است .

زمانیکه هارد دستگاه روی کامپیوتر نصب شود، چون کامپیوترها بر خلاف دستگاههای DVR یا XVR که دارای سیستم عامل لینوکس هستند، عموما دارای سیستم عامل ویندوز هستند ، این تفاوت در سیستم عامل باعث می شود که ویندوز نتواند به اطلاعات هارد دسترسی پیدا کند و دستور فرمت دهد که قاعدتا با فرمت همه فیلم های ضبط شده از دست خواهند رفت  . در این جا اگر نصاب، هارد را مجددا روی دستگاه ضبط نصب کند به علت اینکه هارد روی PC نصب شده ، ممکن است به علت تغییراتی که ویندوز روی پارتیشن بندی ها ایجاد کرده ، سیستم عامل دستگاه DVR هم نتواند اطلاعات هارد را شناسایی کند و دستور فرمت داده شود که باز هم منجر به از دست رفتن فیلم ها خواهد شد .

 اشتباه دیگری که گاهی تعدادی از نصاب ها مرتکب می شوند باز کردن هارد از روی دستگاهی که امکان بکاپ در آن وجود ندارد و بستن آن روی یک دستگاه ضبط دیگر است . در این جا دو احتمال وجود دارد. اگر دستگاه دوم از همان مدل دستگاه اول باشد هارد شناسایی خواهد شد و امکان مشاهده فیلم ها و بکاپ خواهد داشت اما اگر دستگاه از برند یا مدل دیگری باشد این امکان وجود خواهد داشت که به دلیل اختلاف ورژن های دو دستگاه ، دستگاه ضبط دوم یا بلافاصله با بالا آمدن منوی دستگاه دستور فرمت هارد دهد و یا در مدل هایی هارد به صورت خودکار حین راه اندازی دستگاه دوم فرمت شود و به نصاب امکان لغو دستور فرمت داده نشود که در این صورت با بالا آمدن منوی دستگاه هارد هم فرمت شده و همه فیلم های ذخیره شده از دست رفته اند . 

نظرات کاربران
نام و نام خانوادگی
ایمیل