×
کاربر مهمان
ورود | عضویت
مقالات تعمیرات موبایل و تبلت

علت خاموش شدن ناگهانی گوشی سامسونگ و روشن نشدن آن

علت خاموش شدن ناگهانی گوشی سامسونگ و روشن نشدن آن

فرض کنید که در حال استفاده از گوشی تلفن خود هستید و یا مشغول به انجام یک کار مهم می‌باشید ناگهان گوشی تلفن همراه شما در دستتان خاموش می‌شود و با تلاش‌های مجدد دیگر روشن نمی‌شود.
در دیگر شرایط ممکن است گوشی خود را به شارژ گذاشته باشید و پس از آن با خاموش شدن دستگاه خود مواجه شوید.
مثال‌هایی که در بخش بالا گفته شد یک نوع دردسر بزرگ برای کاربران تلفن همراه به شمار می‌آید و یکی از مشکلاتی که ممکن است برای گوشی‌های سامسونگ رخ دهد. 
یعنی این که گوشی شما خاموش شود و مخصوصا اگر این خاموشی به صورت غیر عادی باشد.در بعضی موارد نیز خاموش شدن دستگاه با روشن نشدن مجدد آن همراه می‌شود که دردسر رفع این مشکل دوچندان می‌شود.
اگر بخواهیم علت خاموشی ناگهانی گوشی سامسونگ و روشن نشدن آن را مورد بررسی قرار دهیم باید بگوییم که موارد بسیار زیادی را شامل می شود؛ اما اصلی ترین دلیل آنها به 2 دسته کلی تقسیم میشود.
خیلی موارد می تواند نرم افزاری و در بعضی مواقع سخت افزاری باشد که شامل زیر موضوعاتی است که قصد داریم علت آنها به همراه راه حل های رفع مشکل را مورد بررسی قرار دهیم.
ما در اینجا قصد داریم تا دلیل خاموش شدن ناگهانی گوشی سامسونگ را بررسی کنیم؛ چون این موضوع یعنی خاموش شدن ناگهانی گوشی اندروید که یک موضوع مهم در همه گوشی‌هاست و به دلیل اینکه ممکن است هر دستگاهی این مشکل را تجربه کند ما در اینجا آموزش را درباره یک گوشی سامسونگ در نظر گرفتیم.

خاموش شدن ناگهانی گوشی سامسونگ با مشکل نرم افزار

در اینجا قصد داریم مشکلات مربوط به نرم‌افزار یک گوشی را که عامل اصلی خاموش شدن ناگهانی گوشی سامسونگ و روشن نشدن آن می‌شود، مورد بررسی قرار دهیم و روش های رفع آن را به شما بگوییم.

1. هنگی شدید در گوشی

هنگی گوشی موجب خاموشی گوشی می شود و زمان‌هایی است که در گوشی هنگ شدید وجود داشته باشد، باعث خاموشی دستگاه نیز می‌شود.
این هنگی‌ها دلایل مختلفی مانند بدافزارها و مشکلات سیستمی دارند که رایج‌ترین کارهایی که می‌توان برای آن انجام داد این است که گوشی خاموش را به محیط ریکاوری برد.
این محیط جدا از محیط سیستم عامل و مستقیم با هسته سیستم عامل در ارتباط است پس اگر گوشی راه اندازی نشد و مشکل گوشی نرم افزاری هم باشد، این محیط میتواند راه اندازی شود پس در نظر داشته باشید که گوشی با بدترین مشکلات نرم‌افزاری در محیط ریکاوری می‌رود که در این صورت محیط ریکاوری شما می‌توانید گوشی را راه‌اندازی مجدد کرده و یا فکتوری ریست کنید.

 

 

2. مشکلات فایل‌های سیستمی و رام

وقتی که گوشی کاملاً خاموش باشد و با راه اندازی محیط ریکاوری، ریست کردن نیز گوشی را به حالت عادی خود بر نگرداند، نوبت فلش کردن است.
فلش کردن گوشی و یا به اصطلاح رام زدن دستگاه باید در این مرحله انجام شود و این زمانی است که شما باید دانلود مود را برای گوشی خود ظاهر و سپس با استفاده از نرم‌افزار اودین، سیستم گوشی را فلش کنید.
این کار نیازمند تخصص زیادی در زمینه انتخاب فایل فلش مناسب بر اساس شماره ساخت گوشی و فلش دستگاه است.
در صورت انجام دادن اشتباه مراحل می‌تواند مشکلات بزرگتری از قبیل آسیب رسیدن به هارد دستگاه را موجب شود که در این صورت دستگاه نیازمند پروگرم کردن هارد و تعویض آن می باشد.

دلیل خاموش شدن ناگهانی گوشی سامسونگ با مشکل سخت افزار

در کنار مشکلات نرم‌افزاری زمان‌هایی مشکل خاموشی به سخت‌افزار برمی‌گردد که روش رفع آن نیز متفاوت است. در ادامه ما چند مورد از مشکلات سخت‌افزاری که عامل خاموشی و روشن نشدن گوشی سامسونگ می‌شوند را بررسی کردیم.

1. گیر کردن کلید پاور

خیلی وقت‌ها به دلیل آسیب‌هایی که فریم دستگاه می‌بینند گوشی دچار مشکل خاموشی و خرابی فریم باعث گیر کردن کلید پاور و در نتیجه عمل  نکردن آن می شود.
برای تشخیص آن میتوان با نگاه ظاهری دقیق شروع به بررسی کرد و شما تا نتوانید مشکل فریم و کلید را برطرف کنید دستگاه شما نیز سوئیچ نمی‌شود
در زمان رفع نشدن مشکل میتوان محافظ کلید و یا فریم دستگاه را تعویض کرد.

2. خرابی در قطعه و فلت کلید پاور

بعضی زمان‌ها خرابی از فریم‌ها گذشته و به کلید پاور و یا فلا کلید و ولوم‌ها ختم می‌شود. شما باید دستگاه را باز کنید و به کمک مولتی متر اقدام به تست سلامت کلید کنید.
برای تست کلید به کمک مولتی متر باید از رنج بوق مولتی متر استفاده کنید و باید بدانید که کلید در حالت طبیعی قطع است و زمانی که کلید را فشار دادید , مسیر وصل شده و شما صدای بوق مولتی متر را می شنوید.
در نهایت با نتیجه نگرفتن از نظر سلامت کلید، باید سراغ تعویض کلید بروید. در این صورت باید اقدام به تست روشنایی گوشی با کلیدی دیگر و یا فلت کلید جدید کنید؛ چون این مشکل نیز از دردسرهای رایج است.

3. مشکل باتری در گوشی

خرابی باتری‌ها در خیلی مدل‌ها علت خاموش شدن ناگهانی گوشی میشود. مثلا علت خاموش شدن ناگهانی گوشی سامسونگ j7 می‌تواند به این موضوع مرتبط شود.
خیلی وقت ها مشکل در باتری ها به خاطر عمر و مصرف زیاد از آنها و در بعضی موارد نیز برای استفاده از باتری های غیر اورجینال است.
پیشنهاد میشود که گوشی با باتری دیگری تست شود و در نهایت اقدام به تعویض آن میکنیم.
در این زمان حتماً یکی از کارها بررسی و تعویض باتری گوشی شماست تا از مشکلات احتمالی مربوط به باتری آگاه، و آن را برطرف کنید.

4. مشکلات برد و اتصالی در مسیر

خاموشی گوشی‌ها در خیلی زمان‌ها به اتصالی و مشکلات برد نیز مرتبط می‌شود که ممکن است به دلیل آب خوردگی دستگاه و یا ضربات متحمل شده توسط گوشی به وجود بیاید.
در این زمان نیاز است تا به صورت کامل گوشی باز شده و برد مورد بررسی کامل قرار گیرد.
در صورت وجود هرگونه آسیب و یا رسوب اقدام به رفع مشکل شود. البته باید بدانید مشکل‌هایی از قبیل آسیب به برد به راحتی قابل حل نیستند و یا ممکن است بسیار پیچیده و غیر ممکن باشند؛ چون در بردها از مسیرهای بسیار زیادی استفاده شده و آسیب به برد؛ یعنی قطع شدن صدها مسیر.

5. خرابی در آیسی‌هایی مانند شارژ ،پاور ،هارد و cpu

در دیگر شرایط ممکن برای خاموشی گوشی‌ها، باید دانست که آیسی‌های مهم بردها می‌توانند تاثیرگذار باشند.
مثلاً علت خاموش شدن ناگهانی و روشن نشدن گوشی سامسونگ a50 به مشکلات مربوط به آی سی پردازنده ختم می‌شود.
خرابی این آیسی‌ها باعث خاموشی کامل گوشی شده و از روشن شدن دستگاه جلوگیری می‌کند.
کار بر روی بعضی از آیسی‌ها مانند شارژ و پاور به مراتب نسبت به سی پی یو و هارد آسان‌تر است؛ اما زمانی که مشکل شما به آی سی هارد ختم شود مطمئناً نیاز دارید تا یا آی سی را ریبال کرده و یا با دستگاه‌های پروگرمر اقدام به تعویض آن کنید و نکته قابل توجه این است که سی پی یوها در اکثریت مواقع قابل تعویض نیستند و فقط می‌توانید آنها را ریبال کنید.

کلام پایانی

در اینجا ما علت خاموش شدن ناگهانی گوشی سامسونگ و روشن نشدن آن را به صورت کامل مورد بررسی قرار دادیم و روش‌های رفع مشکل را ذکر کردیم.
در صورت داشتن هرگونه نظر در قسمت کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید و حتماً از سایر آموزش‌های ما دیدن کنید.

مجتمع آموزشی پل مرجع آموزش های تخصصی اشتغال محور در ایران می‌باشد. شما می توانید با شرکت در دوره حضوری آموزش تعمیرات موبایل و با استفاده از کارگاه‌های مجهز، صفرتا صد تعمیرات انواع تلفن های همراه را بیاموزید و وارد بازار کار حرفه‌ای شوید.
اگر زمان کافی برای شرکت در دوره حضوری را ندارید می‌توانید دوره آموزش آنلاین تعمیرات موبایل را تهیه کنید و از جدیدترین آپدیت‌های این دوره برخوردار شوید. مجتمع آموزشی پل همراه شماست تا بتوانید بهترین تکنیسین در حوزه های مختلف شوید.

نظرات کاربران
نام و نام خانوادگی
ایمیل
مشاوره رایگان تلفنی