تخفیف ویژه طرح دست به آچار
×
کاربر مهمان
ورود | عضویت

آموزش تست و جریان کشی در لپ تاپ سالم

جریان کشی یک روش حرفه ای برای بررسی مصرف انرژی دستگاههای الکترونیکی است. این دستگاهها برای کار نیاز به ولتاژ دارند و بر اساس ساختار و طراحی سخت افزاری مصرف جریانشان تعریف میشود. اصولا جریان مصرفی و ولتاژ بر روی هر دستگاه ثبت میشود(مثلا در لپتاپ در زیر دستگاه نوشته میشود). علاوه براین برای هر دستگاه لپتاپ روی شارژر  نیز این مشخصات ثبت است.

شروع جریان کشی

یک لپتاپ سالم مصرف جریان مشخصی دارد مثلا اکثر لپتاپ ها در حالت خاموش، اگر لپتاپ سالم باشد، زمانیکه به شارژر وصل هستند (البته اگر باطری از لپتاپ جدا شود)دارای جریانکشی 0.01 آمپر میباشند و زمانیکه سوییچ لپتاپ را روشن کنیم جریان کشی حدود مقادیر بترتیب از کم به زیاد 0.5 امپر و سپس0.8 امپر وبعد 1.5 امپر میشود(تمام این اعداد و ارقام برای یک سیستم سالم است).

بسته تخصصی اموزش تعمیرات لپ تاپ با طعم لیمو، یادگیری ۰ تا ۱۰۰ به صورت آنلاین و دریافت مدرک معتبر فنی حرفه ای !

اگر یک لپتاپ خاموش باشد مثلا با سوییچ روشن نشود آنگاه با تست جریانکشی میتوان اشکال سخت افزار را پیش بینی کرد.مثلا اگر لپتاپ به منبع وصل شود و قبل از سوییچ جهت روشن کردن لپتاپ جریانکشی صفر باشد احتمال قطع بودن مدار و نرسیدن ولتاژ ویا قبل سوییچ منبع جریان مصرفی بالا نشان دهد مثلا 1 امپر مدار اتصال کوتاه دارد و در مراحل بوت و روشن شدن هم میتوان پیش بینی برای خرابی مین برد انجام داد.

ابزار و لوازم لازم: 

1.یک دستگاه منبع تغذیه دیجیتال 32 ولت 5 امپر

2.سیمهای رابط بهمراه سوکت های ارتباط به منبع تغذیه و لپتاپ 

تذکر مهم : دقت فرمایید این یک عملیات حرفه ای است و در صورت اشتباه در اتصال قطب مثبت ومنفی منبع به سیستم اسیب جدی وجبران ناپذیر میرساند.

نظرات کاربران
نام و نام خانوادگی
ایمیل
مشاوره رایگان تلفنی