تخفیف ویژه طرح دست به آچار
×
کاربر مهمان
ورود | عضویت

تست و اندازه گیری مقاومت

مقاومت الکترونیکی را با R نمایش میدهند ودر الکترونیک از جهت نصب روی برد به دو دسته نصب روی سطح و نصب در عمق برد تقسیم بندی میشوند. مقاومتهای الکترونیک درهردو دسته از جهت نصب روی برد وجود دارند و اینجا اس ام دی SMD با نصب روی سطح بررسی میشود.

در مفاومت ذکر شده مقدار روی آن نوشته میشود و اگر نا مشخص بود باید از روی نقشه مقدار آن مشخص شود مقاومتها دارای قطبیت نیستند و با کدهای رمز مقدار روی آن نوشته میشود (مثلا اگر روی مقاومت نوشتار 743 را دیدید به معنای این است که مقاومت 74 کیلواهم میباشد) یک اصل مهم این است که گاها قطعات اندازه گرفته شده روی برد تحت تاثیر مدار مقدار را با تلرانس نمایش میدهند پس همیشه اندازه گیری صحیح قطعه بیرون از برد انجام میشود در مقاومتهای الکترونیکی که پایه اش از عمق برد عبور میکند و در طرف دیگر برد لحیم میشود یعنی مقاومتهای با کد یا حلقه های رنگی. مقدار مقاومت توسط حلقه های رنگی مشخص میشوند.

هوشمندانه‌ترین راه یادگیری تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر، شرکت در دوره آنلاین تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر است، بنابراین وقت را از دست ندهید و به صورت غیر حضوری و آنلاین از سراسر دنیا ثبت نام کنید.

نظرات کاربران
نام و نام خانوادگی
ایمیل
مشاوره رایگان تلفنی