تخفیف ویژه طرح دست به آچار
×
کاربر مهمان
ورود | عضویت

تست و شناسایی نیمه هادی ها (فت)

قطعه نیمه هادی fet که مخفف(field effect transistor) میباشد به معنی ترانزیستور با اثر میدان در مدارات زیادی مانند پاور کامپیوترو پاور کنسولهای بازی وتغذیه ماینرها و پاور پرینترها ومدارات تغذیه گوناگون کاربرد دارد. این قطعات از خانواده ترانزیستورها هستند و دارای سه پایه (گیت و درین و سورس ) میباشند (درینd:مصرف  و سورسs: چشمه وگیتg:دروازه ) گاها پایه درین روی برد لحیم میشود و گرما رانیز علاوه بر کنترل مصرف هدایت میکند و اگر پایه درین دیگری به برد متصل شود درین بزرگتر به هیت سینک متصل میشود و شماره فنی قطعه نیز بر روی fet حک میشود و با دریافت دیتا شیت آن میتوان مشخصات فنی آن را دریافت کرد.

fet در مدارات الکترونیک

fet در مدارات الکترونیک یانقشه ها با حرف u ویا Q نمایش داده میشود و کار فت در مدار کنترل عبور جریان و یا ولتاژ است که،  پایه گیت وظیفه کنترل عبور را برعهده دارد و میتوان جریان الکتریکی را به سورس بدهیم و پس از کنترل توسط گیت آن را از درین دریافت کنیم. این قطعه را نیز میتوان تست فنی و تعویض کرد(روش تست بوسیله مولتی متر و روی رنج تست بازر و فت سالم پایه گیت به پایه های دیگر اهم بینهایت و  پایه های درین وسورس اهمشان حدود 400 اهم خواهد بود).

اگر به مشاغل فنی علاقه دارید و از تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر لذت میبرید؛ مجتمع آموزشی پل به شما پیشنهاد میکند که با تهیه دوره آموزش تعمیرات لپ تاپ وارد این حوزه کاری شوید.

نظرات کاربران
نام و نام خانوادگی
ایمیل
مشاوره رایگان تلفنی